Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Paide Teatri saatesari läheb Klassikaraadio eetrisse kell pool neli öösel

01.11.2022 11:12

Täna, 1. novembril 2022 alustasid Paide Teater ja Klassikaraadio aktsiooniga "Hunditund", mille ajal läheb viiel korral kell pool neli öösel otse-eetrisse raadiosaade, mida hiljem järelkuulata ei saa.

Paide Teatri kunstilise juhi Jan Teeveti sõnul annab saade põhjuse teha oma unenägudesse paus. "Igal ööl kutsume me stuudiosse kolm külalist, kellega koos ei arutleta eilse maailma probleemide või homse poliitika väljakutsete üle, vaid otsitakse aja, olemise ja inimese keset. Ja just sellepärast see kellaaeg, sest olgem ausad: päevavalguses tundub neile küsimustele vastamine tihti üsna totter." 

Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Tederi sõnul on öine raadiomaja väga inspireeriv keskkond. "Inimesed on läinud, kuid raadiosaated jätkavad oma elu. Öistest võngetest võib sündida midagi erilist. Osaliste nimesid me täna veel välja ei hõika, kuid kindel võib olla selles, et öises stuudios kohtuvad näiteks filosoof ja muusik, õpetaja ja arst, tõlkija ja riigipea, arhitekt ja ajakirjanik, surmauurija ja ajaloolane". 

"Hunditund" on Paide Teatri ja Klassikaraadio koostöös valmiv viieosaline raadiosaade, mis läheb eetrisse 1. novembrist 5. novembrini kell 03.30. Aktsioon sünnib osana Paide Teatri viimase lavastuse "Oaas" prooviprotsessist. 

Ingmar Bergmani 1968. aastal esilinastunud "Hunditund" ütleb, et hunditund on aeg südaöö ja koidiku vahel, mil piir reaalse ja ebareaalse vahel on kõige õhem. See on hetk, mil suur osa maailmast magab, aga need teised, need, kel und ei ole, mõtlevad just sel tunnil mõtteid, mis muudavad maailma.

Allikas: ERR