Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Paide Teatri mokumentaalfilm “Übermensch: nali ühes vaatuses” esilinastub detsembris

23.11.2023 11:46

Paide Teatri mokumentaalfilm "Übermensch: nali ühes vaatuses" esilinastub Paide Muusika- ja Teatrimaja kinolinal 17. detsembril 2023. Tegu on järjega 2022. aasta sügisel Paide Teatris esietendunud lavastusele "Übermensch". 

Filmi lõi eelmise Paide Teatri meeskonna loominguline liige ja näitleja Johannes Richard Sepping, see film jälgib näitleja teekonda teatris komöödiakarjääri suunal ning püüab tabada huumori ja kunsti vahelist dünaamikat. "Mokumentaalfilm on oluline sild Paide teatri kahe loomingulise meeskonna vahel, niisamuti nagu kogu käesolev Paide Teatri hooaeg on see sild mineviku ja tuleviku, traditsiooni ja uuenduse vahel," räägib Paide Teatri kunstiline juht Mariliis Peterson. Ta lisab, et filmi on kaasatud ka tuntud Eesti näitlejad ja koomikud, teistehulgas Priit Pius, Märt Avandi ja Kristjan Lüüs.

"Mokumentaalfilm on tükk aega küpsenud kireprojekt, mis on omamoodi eel- või kõrvallugu minu lavastusele "Übermensch"," jagab idee autor ja näitleja Johannes Richard Sepping. Ta toob välja, et võrreldes filmi tegemise ajaga on nii tema elus, Paide Teatris kui ka maailmas palju muutunud.

Mokumentaalfilmi puhul jääb mõistatuseks, milline osa on lavastatud ja milline on reaalne maailm. "Film kätkeb endas mitmeid teemasid, mida mulle meeldib oma loomingus uurida. Nendest olulisim on vast köielkõnd reaalse ja fiktsiooni vahel," jagab Sepping. Ta toob välja, et filmis on paras annus eneseirooniat, samas ka sügavalt ausat peeglisse vaatamist. "Minu suurim unistus on see, kui fimivaatajale jääb mõistatuseks, kui suur osa sellest filmist toimus päriselt ja kui palju oli kokku lepitud," räägib Sepping.

17. detsembril toimub Paide Muusika- ja Teatrimajas filmi esilinastus, mille järel juhib Paide Teatri dramaturg Mart-Matteus Kampus vestlust filmi idee autori Johannes Richard Seppingu ja režissöör Rauno Polmaniga. 

Stsenarist ja idee autor on Johannes Richard Sepping, režissöör Rauno Polman, produtsent Harri Ausmaa, operaatorid Rauno Polman ja Sander Gering, helirežissöörid Henri Kuus ja Venla Rummukainen. Filmi tootis Mind Road Films ja Paide Linn.

Foto: Paide Teater