Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Paide Teatri äsja moodustunud meeskond kutsub endaga kohtuma

22.03.2023 10:24

Vastselt moodustunud Paide Teatri meeskond kutsub 29. märtsil 2023 kell 19.00 kõiki Paide Muusika- ja Teatrimaja väikesesse saali, et tassikese tee kõrval end tutvustada ja rääkida teatri tulevikuplaanidest.

“Meie soov on anda inimestele üheskoos teada, kes meie, uued inimesed siin Paide Teatris, oleme. Ja mis asja me ajama hakkame. Fakt on see, mis nüüd tuleb on täiesti uus. Uus ja teistsugune. Kirjutame üheskoos järgmise peatüki Paide Teatri eluloos,” lausub Paide Teatri kunstiline juht Mariliis Peterson.

Paide Teatri uue meeskonna liikmed avalikustatakse 29. märtsil. Ühine kokku tulemine muusika- ja teatrimajas on esimene sündmus, mille meeskond ette võtab. Kokkusaamisel tutvustavad end kõik uued teatri liikmed ja partnerid.

Peterson räägib, et on aasta algusest alates kohtunud inimestega, töötanud ning ammutanud teadmist. Ta toob välja, et Paide inimesed on kogukonnateatriks valmis. “Nüüd saan lõpuks öelda, et teeme koos meeskonnaga enda esimesed ühised sammud. Paide Teater peab jääma eksperimenteerimise kohaks, mis saab olla kasvulavaks kõigele uuele. Me astume avatuse ja mitmekülgsuse rajale ning hakkame otsima viisi, kuidas tänasest edasi minna,” ütleb Peterson. “Sel põhjusel otsustasime ka kutsuda kõiki ühel kolmapäeva õhtul endaga kohtuma.”

Teatri meeskonna tuumikusse kuuluvad lisaks kunstilisele juhile veel dramaturg ja produtsent. Projektipõhiselt liituvad etendajad, tehnikud, kunstnikud. Lisaks tehakse turunduse ja kommunikatsiooni eesmärkide saavutamiseks tihedalt koostööd välispartneriga. Teatri tugimeeskonnaks saab olema ka muusika- ja teatrimaja tiim.

Paide Teatri kunstiline juht Mariliis Peterson võitis eelmise aasta lõpul ideekonkursi ning asus selle aasta alguses teatri meeskonda kokku panema. Paide Teater on Paide Muusika- ja Teatrimaja all tegutsev linna allasutus. Eelmine Paide Teatri meeskond lõpetas oma tegevuse 2022. aasta lõpuga.