Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Paide Teatri 33 kõnet. Tribüün, mis muudab maailma.

26.04.2021 10:11

3. maist 4. juunini 2021

Kuhu edasi? Kuidas edasi?

33 päeva
33 kõnet
33 võimalust
33 seisukohta
33 inimest

Oluline on kõnelemise akt. Oluline on sõnadest loodud tulevik. Oluline on mõtete kaja linnaruumis. Oluline on sõnade kõla ajas. Oluline on see, mis saab edasi. Oluline on suund.

Iga kõne on võimalus. Iga õhtu loob võimaluse rääkida ja kuulata. Homme võib kõnepuldis olla Eesti Vabariigi president. Või aasta põllumees. Või olümpiavõitja. Või kohaliku kooli direktor. Või linnapea. Või helilooja. Või teadlane. Või keegi teine. Või kolmas. Keegi, kelle nägu on tuttav Aktuaalsest Kaamerast. Keegi, kelle nime sa kunagi varem kuulnud ei ole. Keegi, kelle sõnad lähevad sulle korda. Keegi, kes tabab naelapea pihta. Keegi, kes ei karda öelda tõtt. Keegi, kellele sul on palju küsimusi. Keegi, kes paneb sind mõtlema. Keegi, kes annab Eestile uue suuna.

Aktsiooni raames peavad kõne, mille teemaks on "Kuhu edasi? / Kuidas edasi?", Kersti Kaljulaid, Kaja Kallas, Tanel Kiik, Indrek Saar, Kristina Kallas, Ülle Madise, Villu Kõve, Liisa Pakosta, Priit Värk, Tarmo Alt, Kertu Birgit Anton, Hasso Krull, Tarmo Jüristo, Daniel Vaarik, Helena Tulve, Karl Martin Sinijärv, Indrek Lillemägi, Tarmo Soomere, Rein Oselin, Annika Laats, Mikael Raihhelgauz, Indrek Neivelt, Jan Teevet, Kaarel Tarand, Kaja Piirfeldt, Hardo Pajula, Jaak Valge, Mihkel Tammo, Marju Lauristin, Lili Milani, Aveliina Helm, Steven-Hristo Evestus ja Doris Kareva.

Paide Teater on otsustanud mitte avaldada, millal üks või teine kõneleja pulti astub. Olulisem kõnepidaja isikust või varasematest saavutustest on tema visioon Eestile. Samuti ei toimu kõnedest otseülekannet, kuid kõik kõned avaldatakse 24 tundi pärast ettekannet ERR'i portaalis.

33 päevaks saab Paide keskväljakust foorum.
33 päevaks saab Paidest Eesti visioonikeskus.
33 päevaks saab Paidest julgete mõtete mänguväljak.

Status quo murdub.
Seisak lõppeb.
Algab liikumine.

Aktsiooni jooksul ette kantud kõned salvestatakse ning avaldatakse raamatuna.

AGA MINA,
MAAILM,
MA NÄEN
SIND
- Šveitsi kunstnik Remi Zaugg