Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Paide Teater otsib peaprodutsenti

07.02.2022 12:31

Paide Teater on teater Paides, Järvamaal, Eestis, Euroopas ja maailmas. 
Paide Teater alustas tööd 2018. aasta augustikuus. 
Paide Teater otsib vastust küsimusele, milline on kunsti/kunstniku roll 21. sajandi ühiskonnas. 
Paide Teater usub, et teatril on võimalus, aga ka kohustus midagi muuta. Teater on kohtumine. Aga kohtumine on enamat, kui ühte ruumi kokku tulemine. Tõeline kohtumine muudab neid, kes kohtuvad.

Ja ennekõike on Paide Teater võimalus. Võimalus arendada ja mõtestada teatrit omas ajas. Luua teatrit, mis ei usu teatrisaali piiridesse ja töötada koos meeskonnaga, kes usub, et if it works in Paide, it works everywhere!

Keda me siis ikkagi otsime? 
Me otsime peaprodutsenti. Meeskonna korralduslikku aju. Inimest, kes on korraga finants- ja personalijuht, aga ennekõike osa meeskonnast, kes defineerib iga oma teo ja mõttega Paide Teatrit. 

Jah, nende tegude hulka kuuluvad ka eelarved ja meie kõigi lemmikud - Kulka avaldused. Aga peamine küsimus on siiski suhtlemises. Miks? Sest meie 7-liikmeline meeskond töötab tihti rohkemate projektidega kui mõni 77-liikmeline. Kuidas liigutada mägesid, teha võimatu võimalikuks ja hoida koos kõiki neid koostööprojekte, mõttearendusi, aktsioone ja lavastusi, mis sünnivad meie hallide seintega kontoris, aga mille eesmärk on jõuda kaugemale kui päevalehtede kokkutõmbuvad kultuuriküljed? Kuidas hoida ja luua sidet inimeste, teatrite ja organisatsioonidega nii Tallinnas ja Tartus kui Pariisis ja Berliinis, aga ka Türil ja kõrvalkontoris?

Mida me omalt poolt pakume? 
- vabadust, vendlust ja võrdsust 
- seda, mis on rutiini vastand (mitte kaos, pigem loominguline põlemine) 
- jaburaid väljakutseid 
- keskmise kvaliteediga kohvi 
- meeskonda, kes usub, et peaaegu kõik on võimalik 
- kogemust, sest: "If it works in Paide, it works everywhere!" 
- ja (üllatus-üllatus) palka, mis vastab kultuuritöötaja miinimumile

Kuidas edasi? 
Ei midagi keerulist. Saada meile oma CV. Motivatsioonikirjast me seekord ei hooli, sest kui sa meile juba kirjutad, siis arvatavasti motivatsiooni sul on. Küll aga palume, et kirjutaksid teksti, mille pealkiri on "Paide Teatri järgmised 5 sammu". Noh, et nagu vaade tulevikku või nii. 

Kirju ootame 28. veebruarini 2022 aadressile [email protected] muidugi - kui sul on küsimusi, siis kirjuta ka. Me vastame.