Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Paide Teater otsib dramaturgi ja produtsenti

22.12.2022 12:06

Paide Teater kuulutas välja avaliku konkursi dramaturgi ja produtsendi leidmiseks. Konkurss kestab 15. jaanuarini 2023.

Paide Teatri ideekonkursi võitja ning uuest aastast teatri kunstilise juhi ametisse astuva Mariliis Petersoni sõnul on teatri uus tuumik kolmeliikmeline ning etendajaid kaasatakse teatri tegevusse projektipõhiselt. "Teatri tuumiku moodustavad lisaks kunstilisele juhile dramaturg ja produtsent, kes üheskoos kujundavad teatri suuna ja teevad kunstilised valikud,” ütles Peterson.

Petersoni ideekavandi kohaselt ammutab teater inspiratsiooni Paide linnast ning on avatud mitmekülgsele koostööle nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Teater soovib pöörata näo kogukonna poole ning kaasata neid teatritegemisse.

Paide Teater on eksperiment kogukonna, teatri ja kunsti vahel. Teater küsib: kui oluline on teatrikultuur väikelinnas? Kas ja kuidas teater kujundab linna nägu? Kui palju saab mõjutada üks väike linn ühte väikest riiki? Aga maailma?

Lisainfot saab küsida kunstiliselt juhilt Mariliis Petersonilt ([email protected], tel 555 920 94). Lisamaterjalid leiab aadressilt https://bit.ly/3jgAysh ning töökuulutused Paide Muusika- ja Teatrimaja kodulehelt (produtsent, dramaturg).

Pildil Paide Muusika- ja Teatrimaja suur saal. Foto: Paide Teater