Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Paide Teater lõpetab tegevuse

17.06.2022 11:50

Paide Teatri pöördumine, 17.06.2022:

Head sõbrad. Kaasamõtlejad ja mõttekaaslased.

Paide Teater lõpetab.

Nende kolme sõna kirjutamine on kummaline. Kuradi kummaline. Ja raske. Aga nende sõnade taga seisab tohutu tänutunne.

Me räägime neil ja tulevastel päevadel palju Paide Teatri kuueliikmelisest meeskonnast, aga Paide Teatri tõeline meeskond on kordades suurem. Selles meeskonnas on inimesi, kellega oleme kohtunud vaid korra. On ehk neidki, kelle nimesid me ei tea. On neid, kes on meiega jaganud oma lugusid. Neid, kes on tulnud kuulama lugusid, mida räägime meie. On neid, kes on näinud kõiki Paide Teatri lavastusi ja on neid, kes pole näinud ühtegi, aga sellest hoolimata on nad meiega koos.

Me täname teid. Kõiki.

Oluline on see, et täna ei ole lõpp. Tänasest algab kõik uuesti. Meil on 198 päeva ja me ei lase neid raisku!

Utoopia nimel.

Paide Teater
----

Paide Teatri kuueliikmeline meeskond lõpetab 31. detsembril 2022. Otsuseni viisid Paide linnas valitsev ebaselgus teatri tuleviku osas ning linnapoolse rahastuse oluline vähenemine.

Paide Teater alustas Paide linna kutsel tööd 2018. aasta 1. augustil. Nelja aastaga on Paide Teatrist saanud ainulaadne 21. sajandi linnateater, mille kunstilise tegevuse keskmes on kogukond ning küsimus teatri rollist tänases maailmas.

Otsus lõpetada ei ole tingitud kunstilistest põhjustest, ent kahaneva eelarve tingimustes ei ole meil võimalik jätkata teatri tegemist vastavalt püstitatud eesmärkidele. Samuti ei ole alarahastuse tingimustes võimalik teatri ja meeskonna jätkusuutlik areng.

Paide Teater on nelja hooaja jooksul toonud publiku ette 28 lavastust ja aktsiooni, viinud läbi ja kutsunud kokku kümneid ja kümneid kohtumisi, alustanud koostööd tunnustatud ja tunnustamata kunstnike ja kunstiinstitutsioonidega nii Eestis kui välismaal.

Me täname selle võimaluse eest Paide Muusika- ja Teatrimaja, Paide linna ja kõiki inimesi, kellest on saanud meie kogukond. Kummardame maani idee ees luua väikelinna teater ja kõigi nende ees, kes on aidanud utoopiast reaalsust luua.

Paide Teatri meeskond jätkab tööd selle aasta lõpuni ja toob sügisel publiku ette kaks lavastust ja kes teab, mida kõike veel!