Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Paide kultuurikeskuse uuendamise heaks koguti ligi 6000 eurot

26.09.2012 18:33

Täna, 26. septembril Paide Kultuurikeskuses toimunud rekonstrueerimistöid tutvustaval üritusel osteti toolide uuendamise heaks loodud Tooliklubis 80 isiklikku tooli ja koguti kultuurikeskuse rekonstrueerimiseks ligi 6000 eurot.

Idee kultuurikeskus juubelisünnipäevaks ühiste jõududega korda teha sai alguse selle aasta kevadel. Et 25 aastat tagasi tegid maja valmimiseks jõupingutusi paljud linnakodanikud, Järvamaa ettevõtjad, huviringid ja teised organisatsioonid, kutsub Paide linn ka nüüd üles maja ühiste jõupingutustega korrastama.

Rekonstrueerimistöid korraldab Paide Linnavalitsus ja toetab Kultuuriministeerium. Jalutuskoridoride pindade värvimisel on abikäe ulatanud Järvamaa Kutsehariduskeskus. Värvilahenduse osas andis nõu arhitekt Juta Lember, kes on kavandanud Estonia maja ja Peterburi Jaani kiriku sisekujunduse. Rekonstrueerimistöödeks vajaliku värvi kinkis Sadolin ja säästupirnide ostu sponsoreeris Philips. Ettevõtmist toetab nõu ja jõuga Rahvusooper Estonia, kes on ka 28. detsembril toimuva juubeliballi peaesineja.

Paide linnapea Kaido Ivaski sõnul on Paide Kultuurikeskus Eestimaa Südame kultuurielu lipulaev ja jääb ka selleks. „Paide Kultuurikeskus on tegutsenud veerand sajandit. Need paekivist seinad on olnud ja jäävad Paide linna ja Järvamaa kultuurielu sümboliks. Ootame kõiki kaasa lööma kultuurikeskuse rekonstrueerimise projektis,“ ütles linnapea Kaido Ivask.

Eelmisel aastal rekonstrueeriti Paide linna eestvedamisel, Rahvusooper Estonia ja kohalike ettevõtjate ning institutsioonide toel Paide Kultuurikeskuse lava, pöördlava ja orkestriauk. Siis sai Paides ja Järvamaal toimunud nädalasest festivalist „Ooper ja ballett südames“ osa 3500 inimest. „Poole Paide linna täie inimeste rõõm ja tänu andsid sellise emotsionaalse laengu, et sel aastal polnud kõhklustki, kas kaasa lüüa,“ ütles Rahvusooper Estonia peadirektor, Paide Kultuurikeskuse Nõukogu liige Aivar Mäe. „Üritame kaasata veelgi rohkem rahvast – nagu 1913. aastal Estonia ehitamise ajal või 1997. aastal katusekivide kampaania ajal, kui 7500 inimest kogusid kokku miljon krooni ja Estonia maja sai uue katuse.

Lisainfo: Ülle Müller, [email protected], 515 2775.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!