Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Paide Kino näitab Kellerteatri etendust otseülekandena suurel ekraanil

16.03.2022 16:43

Reedel, 18. märtsil 2022 kell 19.00, näitatakse Paide Muusika- ja Teatrimaja suurel kinoekraanil otseülekannet samal ajal Kellerteatris toimuvast etendusest "Marie Rogêt' mõistatus". 

"Tahaksin väga Paide Kinos kohal olla ja seda sündmust näha," ütleb lavastaja Vahur Keller, "kuid paraku teen samal ajal Tallinnas etendusele sissejuhatust, ilmudes ka ise Kesk-Eesti publiku ette kinolinal. Meie ülekanded on üsna filmilikud ja neid suurel kinoekraanil vaadata on kindlasti mõjuv elamus. See on ajalooline sündmus, sest New Yorgi Metropolitan Opera ja Londoni National Theatre teevad küll ülekandeid ka Eesti kinodesse, kuid Eesti teatritest minu teada keegi varem kinopublikule otseülekandeid teinud ei ole. Eriti hea meel on mul selle üle, et Paide Muusika- ja Teatrimaja ise kutsus meid sellele koostööle ja kui publikul huvi on, ei jää see kindlasti viimaseks korraks. Ülekannete kaudu on kõigis piirkondades võimalik osa saada sündmustest, kuhu inimesed muidu ehk ei jõuakski. Tehniliselt oleks võimalik näidata etendust kvaliteetse otseülekandena kasvõi kõigis kinodes üle Eesti samaaegselt. Otseülekannet on samal ajal võimalik vaadata ka oma arvuti või teleri ekraanilt, mis on samuti mõnus, kuid kinos tekib ikkagi teistmoodi – üheskoos vaatamise tunne, mis on teatrielamusele veel lähemal."

Kellerteater alustas regulaarset otseülekannete edastamist publikuga etendustelt koduekraanidele eelmisel sügisel ja juba detsembris valmis esimene spetsiaalselt teatrisaali ja ekraani-ülekande hübriid vormiks loodud lavastus "Hingede tund". Kõiki Kellerteatri otseülekandeid ja varasemaid salvestusi saab nüüd vaadata teatri uuenenud kodulehel: kellerteater.ee/televisioon. Märtsis on Kellerteatri Televisiooni programmi piletid soodushinnaga 5 €.

10. aprillil 2022 on koduses otse-eetris võimalik jälgida ka järgmise trilleri "Afäär" esietendust, kus astub esmakordselt Kellerteatri lavale armastatud näitleja Liina Tennosaar, pakkudes vaatajaile närvikõdi koos partnerite Rauno Kaibiaineni ja Riho Rosbergiga. Ameerika näitekirjaniku David Foley ootamatute pööretega põneviku lavastab Andres Roosileht, kunstnikuks on Britt Urbla Keller ja valguskujundajaks Rene Topolev.

"Marie Rogêt' mõistatuse" seansile Paide Kinos saab pileti osta Piletimaailma lehelt või kohapeal.