Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ott Sandrak peab 2 loengut Püha Kanuti gildist ja selle majadest

22.02.2016 12:30

Kanuti Gildi SAALi majad
Ott Sandrak peab Kanuti Gildi SAALis 2 loengut Kanuti gildi ajaloost ja hoonetest. Esimene loeng toimub teisipäeval, 1. märtsil kell 18.
Kanuti Gildi SAAL andis jaanuaris oma 15. juubelihooajaks välja Sandraku kirjutatud raamatu “ Püha Kanuti gildist ja selle majadest”. Raamat on põgus sissevaade Püha Kanuti gildi ja selle kahe maja värvikirevale ajaloole, mis paljastab nii mõndagi majade tegelikust tähtsusest eesti haridus- ja kultuuriloos. 

Loengud on jagatud raamatu järgi kaheks: esimeses loengus räägib ajaloolane Püha Kanuti gildi ajaloost ning teises loengus (29. märtsil) keskendub eelkõige Kanuti gildi mõlema – nii vana kui ka uue – maja arhitektuurilisele ja kultuuriloolisele eripärale. Loengutes jagatakse nii raamatus olevaid teadmisi kui ka lisainformatsiooni mõlema alateema kohta. Huvilistele läheb jagamisele ka trükisoe raamat!

Raadiosaatest Ööülikool tuntud Ott Sandrak on mahlase ütlemisega ajaloolane ja muinsuskaitse spetsialist, kes on keskendunud muude tegevuste hulgas erinevate ehitismälestiste uurimisele ja restaureerimisele. 

Loengud on kuulajatele tasuta!