Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ott Maaten: Eesti rahvas on Eesti esimese ooperisaali ära teeninud

14.09.2021 11:01

Riigikogu kinnitas 13. septembri 2021 istungil riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rajamise ja renoveerimise pingerea, mille hulka kuulub ka Rahvusooper Estonia praeguse hoone juurdeehitus. 

Tegemist on tõeliselt väärika otsusega, mis avab uksed nii hoone kui institutsiooni kaasajastamisele. Rahvusooper soovib tänada kõiki, kes erinevatel tasanditel võtsid osa keerulisest diskussioonist, mille kaudu jõuti tänase ajaloolise otsuseni. 

Rahvusooperi peadirektor Ott Maaten: "Me teame, et see otsus on alles pika tee algus. Lubame, et edasine diskussioon ning edasiliikumine ehituse suunas on võimalikult läbipaistev, tasakaalukas, ning püüab võimalikult palju arvesse võtta kriitikat ja ettepanekuid. Kindlasti peavad selles protsessis saama vastuse kõik muinsuskaitse ja linnaplaneerimisega seotud küsimused. Edasiste arengute märksõnadeks on laiapõhjaline kaasamine ning kõigi osapoolte kuulamine ja arvestamine."

Riigikogu tänane otsus on rõõmusõnumiks kogu Eesti ooperi- ja balletiavalikkusele – lõpuks ometi on tunneli lõpus valgus, mis lubab loota, et Eesti saab endale just selleks otstarbeks ehitatud lava, et tuua publiku ette maailmatasemel muusikateatrilavastusi. Maaten: "Eesti rahvas on Eesti esimese ooperisaali ära teeninud."