Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oskar Lutsu huumoripreemia pälvis Tõnis Niinemets

08.03.2022 16:18

Palamusel valiti 34. Oskar Lutsu huumoripreemia laureaat, rahva poolt esitatud 11 kandidaadi hulgast valis žürii välja näitleja, saatejuhi ja stsenaristi Tõnis Niinemetsa.

"Suur au on olla selles väärikas seltskonnas, kes on huumoripreemia pälvinud. Ma ei tee oma tööd preemiate pärast, kuid südantsoojendav tunne on ikka, kui minu tööd tunnustatakse" ütles humorist Tõnis Niinemets ning lisas "huvitav fakt on see, et esimene preemia anti välja minu sünniaastal".

1987. aastal Rakveres sündinud Tõnis Niinemets lõpetas 2011. aastal Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna. Aastatel 2012–2015 töötas ta Von Krahli teatris näitlejana, 2015–2021 oli vabakutseline. Praegu on Tõnis Niinemets Eesti Draamateatri näitleja. 
Oskar Lutsu huumoripreemiat annab välja Jõgeva valla asutus Palamuse Kultuur koostöös Jõgeva vallavalitsusega. Huumoripreemia väljaandmise eesmärgiks on tunnustada kirjutavaid humoriste ja näitlejaid ning avaldada neile Jõgeva valla rahva  poolehoidu.

Preemia antakse igal aastal ühele inimesele või loomingulisele kollektiivile, kes eelmise aasta jooksul on rahvast enim naerutanud.

Oskar Lutsu huumoripreemiat anti esimest korda välja 1987. aastal ning selle pälvis rahva naerutaja Priit Aimla. Eelmisel aastal pälvis preemia Helene Vannari.

Toimetaja: Kaspar Viilup
Allikas: kultuur.err.ee