Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oskar Lutsu huumoripreemia pälvis Kait Kall

02.03.2023 15:51

Palamusel antakse igal kevadel välja Oskar Lutsu huumoripreemiat. Žürii otsustas, et järjekorras 35. huumoripreemia saab näitleja, lavastaja ja stsenarist Kait Kall.

Kait Kall lõpetas 2011. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias näitleja eriala ja on töötanud Von Krahli teatris. Ta on astunud üles ka püstijalakomöödiatest ning telesarjades, möödunud aasta lõpus lõi ta kaasa jalgpalli MM-i ajal eetrisse jõudnud saatesarjas "Kinoteatri MM Katarsis".

Oskar Lutsu huumoripreemiale esitati seekord 13 kandidaati, kelle hulgas oli nii naljakirjutajaid kui ka humoorikates rollides üles astunud näitlejaid. Kait Kall saavutas žürii lõpphääletusel suure ülekaalu.

Oskar Lutsu huumoripreemiat annab välja Jõgeva valla asutus Palamuse Kultuur koostöös Jõgeva vallavalitsusega. Huumoripreemia väljaandmise eesmärgiks on tunnustada kirjutavaid humoriste ja huumorit esitavaid näitlejaid ning avaldada neile Jõgeva valla rahva poolehoidu. Aastate jooksul on preemiaga tunnustatud paljusid huumorivaldkonna tegijaid üle Eesti, esimese preemia sai humorist Priit Aimla.

Preemia antakse laureaadile üle 23. aprillil 2023 Palamuse rahvamajas.

Pildil Kait Kall. Foto: Kristo Veinberg