Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oskar Lutsu huumoripreemia laureaat on Martin Algus

03.03.2016 15:56

Oskar Lutsu huumoripreemia žürii otsustas stipendiumiga tunnustada Martin Algust.

Martin Algus
Martin Algus on vabakutseline näitleja, tõlkija, dramaturg, stsenarist ning hetkel Eesti premeerituim näitekirjanik, kes on võitnud preemiad kolmel Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel. Möödunud aastal proovis ta esimest korda kätt ka lavastajana, tuues Ugala teatris välja enda kirjutatud komöödia “Kaheksajalg”.

Lisaks näidenditele on Algus kirjutanud stsenaariumid menukatele seriaalidele "Ühikarotid", "Ment", "Naabritüdruk", "Padjaklubi" ja "Keskea rõõmud". 4. märtsist lisandub nimekirjale TV3 eetris linastuv uus telesari “Doktor Silva”.

Lutsu preemia antakse Martin Algusele üle 3. aprillil kell 14 Palamuse rahvamajas. Annetused huumoripreemia stipendiumi väljaandmiseks on oodatud MTÜ Sokuturi arveldusarvele EE831010220061135014 SEB pangas. Annetused on tulumaksuvabad, kui lisada ülekandele selgituseks märgusõna "Annetus". Lisainfo tel 511 2612 (Ave Unt).

Lähemalt Oskar Lutsu huumoripreemiast: 

Oskar Lutsu huumoripreemia on auhind, mida antakse Eestis välja 1987. aastast. Esimene huumoripreemia laureaat kuulutati välja Oskar Lutsu 100. sünniaastapäeva pidustustel 5. jaanuaril 1987. Alates 2008. aastast korraldab preemia väljaandmist MTÜ Sokuturi.

- Stipendiumi eesmärgiks on ergutada ja avaldada Palamuse rahva poolehoidu ning toetust eeskätt kirjutavatele humoristidele.
- Stipendium antakse üldjuhul igal aastal ühele inimesele või loomingulisele kollektiivile, kes eelmise aasta jooksul on enim rahvast naerutanud. Eelistatud on kirjalikult avaldatud lood.
- Preemia saaja valitakse välja rahva poolt pakutud kandidaatide hulgast. Lõpliku otsuselangetab korraldav toimkond. Preemia rahaline suurus oleneb toetajate ja korraldava toimkonna võimalustest.
 
Varasemalt on Lutsu preemia vääriliseks tunnistatud Priit Aimla, Vladislav Koržets,  Priit Pärn, Lauri Leesi, Kirill Teiter, Andrus Kivirähk, Märgra Märt (Evald Jõgis), Toomas Kall, Erkki Kõlu, Mart Juur, Urmas Nemvalts, Ants Kasesalu, Margus Abel, Eino Baskin, Luule Komissarov, Peeter Oja, Jüri Tuulik, Ita Ever, Contra (Margus Konnula), Rohke Debelakk (Gaute Kivistik), Peep Pedmanson, Tõnu Aav, Ott Sepp, Anne Paluver, Märt Avandi, Jan Uuspõld ja Villu Kangur.

ERR: Lutsu huumoripreemia pälvis Martin Algus