Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Orest Kormašovi näitus “Rooma fantaasiad” Eesti Draamateatris

16.12.2008 14:58

16. detsembril kl 16 avab Tallinna Ülikooli maaliõppejõud kunstnik Orest Kormašov Eesti Draamateatris isikunäituse “Rooma fantaasiad” teatri kolmel korrusel.

Orest  Kormašov: „Välja olen pannud kuus suuremat ja rida väiksemaid pilte. Neid maalides olen veidi unistanud ideaalsest linnast. Suuremad pildid on justkui teatridekoratsioonid, mis alles ootavad oma lava täitvat elu. Väiksemad on etüüdid, hetkeseisundile rajatud vahetumad tööd. Kahes töös olen tsiteerinud Canalettot ja Lorraine’i kui looduse ja varemete ühtsuse kajastajaid. Tööd olen maalinud draamateatri näituse jaoks, Rooma teema tundus hetkel ainuvõimalik. Mis fantaasiatesse puutub, siis need siin on tagasihoidlikud, rajatud vaikusele, valgusele ja soojusele.“  

Orest Kormašov on sündinud 30. märtsil 1964 Tallinnas. 1990. a. lõpetas ta Tallinna Kunstiülikooli maali erialal, samast aastast on ta õppejõud Tallinna Ülikoolis. Kunstnike Liidu liige on ta 1995. aastast. Viimase 10 aasta jooksul on Orest Kormašov esinenud näitustega ja näitustel Eestis, Soomes, Walesis, Tuneesias.