Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

OPEN CALL: Bibu – rahvusvaheline etenduskunstide biennaal noorele vaatajale

01.04.2021 19:32

OPEN CALL 1. oktoobrini 2021!
 
Bibu rahvusvaheline etenduskunstide biennaal noorele vaatajale 17.–22. mai 2022, Helsingborg, Rootsi – ASSITEJ Artistic Gathering. 
 
Kandideerima oodatakse teatri-, tantsu- ja tsirkusetruppe, jutuvestjaid, muusikalisi või mitmeliigilavastusi noorele vaatajale, mis/kes mõtestavad pärimuslikke teemasid, st erinevate etniliste ja keeleliste kultuurigruppide ja vähemuste kaasamine. Teemaks on indigenous people. Leave no one behind. Muidugi on kavas ka erinevaid töötube, loenguid, seminare ja muid kohtumisi. 
 
Täpsem info, mida ja keda oodatakse ja otsitakse ning kandideerimine siin: https://bibu.se/en/suggest-production
Lisainfo: Niclas Malmcrona, niclas@bibu.se (bibu, ASSITEJ Rootsi)
 
Bibu and ASSITEJ Artistic Gathering 2022 acknowledges Indigenous peoples of the past, present and future worldwide as the custodians, inheritors and practitioners of unique cultures, worldviews and relations to land and environments. The Indigenous peoples have retained social, cultural, economic and political characteristics that are distinct from those of the dominant societies in which they live. Despite their cultural differences, indigenous peoples from around the world share common problems related to the protection of their rights as distinct peoples.

Indigenous peoples live in all regions of the world and own, occupy or use some 22% of global land area. Numbering at least 370-500 million, indigenous peoples represent the greater part of the world’s cultural diversity and have created and speak the major share of the world’s almost 7000 languages.
 
Bibu ja ASSITEJ Artistic Gathering 2022 tunnistab mineviku, oleviku ja tuleviku põlisrahvaid kogu maailmas ainulaadsete kultuuride, maailmavaadete ning maa ja keskkonnaga suhete hoidjatena, pärandajatena ja praktiseerijatena. Põlisrahvastel on säilinud sotsiaalsed, kultuurilised, majanduslikud ja poliitilised omadused, mis erinevad valitseva ühiskonna omadest, kus nad elavad. Vaatamata oma kultuurilistele erinevustele on kogu maailma põlisrahvastel ühised probleemid, mis on seotud nende õiguste kaitsega eraldi rahvastena.
 
Põlisrahvad elavad kõikides maailma piirkondades ja omavad, hõivavad või kasutavad umbes 22% kogu maailma pindalast. Vähemalt 370–500 miljoni elanikuga esindavad põlisrahvad suuremat osa maailma kultuurilisest mitmekesisusest ning on loonud ja kõnelevad suurema osa maailma peaaegu 7000 keelest.
 
Mõelge suurelt ja julgelt ning jagage infot! Eestil on, mida pakkuda, hinnata ja väärtustada. 
 
Lisainfo, kaasamõtlemine ja toetus: 

Reeli Lonks
ASSITEJ Eesti Keskus
reelilonks@gmail.com
www.assitej.ee