Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ooperi- ja balletifestival “Suveöö tähed” toob Estoniasse nimekaid külalisi

02.06.2007 14:48

1.-9. juunil toimuvad etendused on Rahvusooper Estonia sidunud festivaliks "Suveöö tähed". Publikut rõõmustavad sel puhul nii kodumaised tippesinejad kui tunnustatud külalised välismaalt.

Festivali tähtsündmus on eelkõige Erkki-Sven Tüüri ooper "Wallenberg", mille esietendus on 1. juunil ning järgnevad etendused 2., 6. ja 8. juunil. Lavastaja Dmitri Bertmani ja kunstniku Ene-Liis Semperi fantastilises nägemuses lavastatud nüüdisooper räägib loo rootsi diplomaadist Raoul Wallenbergist, kuid teeb seda uudses, ennenägematus tõlgenduses. Nimiosa laulab bariton Jesper Taube Rootsi Kuninglikust Ooperist, lavastuse muusikaline juht on maestro Arvo Volmer, kes dirigeerib 1. ja 2. juunil. 6. ja 8. juunil dirigeerib Risto Joost, kellele see on debüüt Estonia orkestri ees.

3. juunil etendub Pjotr Tšaikovski ballett "Luikede järv", mille koreograaf-lavastaja on Tiit Härm, muusikaline juht ja dirigent Arvo Volmer, kujunduse ja kostüümide autor Eldor Renter. Peaosades tantsivad Galina Laush ja Anatoli Arhangelski.

5. juunil rõõmustatakse publikut teise eesti helilooja suurepärase lavateosega - Eino Tambergi romantilise ooperiga "Cyrano de Bergerac" Jaan Krossi libretole. Ooperi on lavale seadnud Neeme Kuningas, dirigeerib Aivo Välja. Muusikaline juht ja vastutav kontsertmeister on Tarmo Eespere. Tähtsamates osades laulavad bariton Rauno Elp ja sopran Angelika Mikk.

7. juunil esitleb koreograaf ja lavastaja Tiit Härm oma teist suurt tööd - balletti "Kameeliadaam" Ferenc Liszti muusikale. Lavakujunduse ja kostüümide autor on Eldor Renter, dirigeerib Jüri Alperten. Peaosades tantsivad tõelised tähed balletitaevas - venelanna Marina Antonova ja prantslane Guy Albouy.

Festivali ja ühtlasi kogu Rahvusooper Estonia 101. hooaja lõpetab 9. juunil Verdi ooper "La Traviata“, milles peaosa laulab noor tõusev täht Venemaalt, sopran Irina Dubrovskaja. Teistes osades astuvad üles Urmas Põldma, Rauno Elp, jt. Flora osas debüteerib noor eesti metsosopran Monika-Evelin Liiv, kes laulab sama osa ka Londoni Covent Gardenis. Etenduse lavastaja on Neeme Kuningas, dirigent Jüri Alperten, kunstnik Anna Kontek ja valguskunstnik Esko Suhonen Soomest.

Etenduste vaheaegadel saab Estonia Valges saalis näha kostüüme erinevatest lavastustest läbi aegade, Sinises saalis aga näitust sügishooaja esimese uuslavastuse, balleti "Don Quijote" kostüümidest eelmisest lavastusest ning uue lavastuse kostüümikavandeid.

Kõik etendused algavad õhtul kell 19, tavapärasest rikkalikuma valikuga Talveaia kohvik on aga avatud ka peale etendusi kuni südaööni.

Täpsem info: www.opera.ee/22200

Eero Raun
Rahvusooper Estonia nõunik
[email protected]