Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oodatud on ettepanekud riigi kultuuristipendiumide määramiseks 

03.10.2023 13:38

Pildil on Kultuuriministeeriumi hoone ehk Saarineni maja. Hoone on viiekorruseline ja heledat värvi, esimesel korrusel on suured raamatupoe vaateaknad, Hoone viies korrus on väljast kaetud rohekate katusekividega.

Kultuuriministeerium ootab kuni 19. oktoobrini 2023 ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendium toetab peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel kaalukaid kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi. Sel aastal antakse välja veel 12 stipendiumit, ühe stipendiumi suurus on 2300 eurot.

"Välismaal õppimine saab täiendada Eesti suurepärast kultuuriharidust, sest teistes kultuurides tehtud teadustööst saadud uued mõtted ja perspektiiv toovad ka meie kultuuri uut eluruumi. Kultuuridevahelist dialoogi toetavat stipendiumit on meie tudengid alati aktiivselt kasutanud ning loodan, et see seadusest tulenev võimalus aitab jätkuvalt kaasa kultuurihariduse tihedale rahvusvahelisele koostööle," ütles kultuuriministeeriumi noortekultuuri ja kultuurihariduse ekspert Annikki Aruväli.   

Stipendiumide määramisel peetakse peamiselt silmas terve õppeaasta jooksul toimuvat magistri- või doktoritaseme õpet välismaa kõrgkoolis või teadusasutuses. Taotluses toodud tegevuse puhul hinnatakse valdkondliku mõju olulisust. Ettepanekuid stipendiumile võivad teha loomeliidud, omavalitsused ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle tegevus on seotud kultuuri või haridusvaldkonnaga. Soovitatav on lisada ka kooli kinnituskiri, mis tõestab käimasolevaid või algavaid õpinguid.   

Stipendiumi võib saada nii füüsiline kui ka juriidiline isik või asutus, kuid füüsilised isikud iseennast stipendiumile esitada ei saa. Ettepaneku kultuuristipendiumide määramiseks teeb kultuuristipendiumide komisjon ning käskkirja stipendiumide määramiseks allkirjastab kultuuriminister. 

Ettepanekud tuleb esitada Kultuuriministeeriumi Toetuste Menetlemise Infosüsteemis. Avaldused peavad olema laekunud 19. oktoobriks.  

Stipendiumide määramine tuleneb riigi kultuuripreemiate ja kultuuristipendiumide seadusest ning lähemalt saab stipendiumide kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Foto: Kultuuriministeerium