Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oodatakse ettepanekuid Väikese printsi nimelise tunnustuspreemia määramiseks

17.01.2022 15:22

ASSITEJ Eesti Keskuse juhatus hakkab alates 2022. aastast regulaarselt välja andma Väikese printsi* nimelist rahalist tunnustuspreemiat noore vaataja teatri alal tegutsejale, kes on oma pikaajalise silmapaistva tööga panustanud oluliselt valdkonna arengusse ja maine tõstmisse ning mille eesmärk on väärtustada teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse. 


Preemia saaja on kavas välja kuulutada 20. märtsil 2022 rahvusvahelisel noore vaataja teatripäeval.


Preemia annab välja ASSITEJ Eesti Keskuse juhatus koosseisus Reeli Lonks, Janika Johanna Koppel, Marek Demjanov, Allan Kress, Kaido Rannik. Preemiat rahastab Eesti Kultuurkapital.


Uue loodava preemia statuut ei kattu valdkonnas välja antava Salme Reegi nimelise preemiaga, kuna tegu pole ühe aasta loomingulise saavutuse tunnustamise, vaid pikaajalisemale tööle tähelepanu pööramisega ning innustamisega uuteks väljakutseteks.


* Väike prints on väärikas ja laialt tuntud kirjanduslik tegelane, kes vaatamata oma eale võib õpetada täiskasvanule elufilosoofiat, nii nagu noor publik võib õpetada talle etendavat kunstnikku. Sõna "väike" viitab noore vaataja teatri alal tegutsejale, "prints" aga preemia saaja troonile tõstmisele kolleegide poolt. Kui sünnib teatriime, võib olla see midagi sellist, mida ei saa sõnadega kirjeldada, midagi, mis on "silmale nähtamatu".


ASSITEJ Eesti Keskus ootab vabas vormis ettepanekuid nominentide esitamiseks kuni 24. jaanuarini 2022 (aadressile [email protected])!