Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oodatakse ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks

18.10.2022 11:03

Pildil on Kultuuriministeeriumi hoone ehk Saarineni maja. Hoone on viiekorruseline ja heledat värvi, esimesel korrusel on suured raamatupoe vaateaknad, Hoone viies korrus on väljast kaetud rohekate katusekividega.

Kultuuriministeerium ootab kuni 14. novembrini 2022 ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendium on mõeldud toetamaks peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel kaalukaid kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi. Sel aastal antakse veel välja 6 stipendiumit suurusega 2300 eurot.

„Välismaal õppides saavad meie kultuuritudengid rahvusvahelise kogemuse, mis nende siinse elukogemusega segunedes rikastab meie kultuurielu. Stipendium aitab seega elavdada rahvusvahelist kultuurikoostööd ning mitmekesistada meie kultuuriruumi,“ ütles kultuuriministeeriumi kunstide osakonna juhataja Katre Väli.

Stipendiumide määramisel peetakse peamiselt silmas terve õppeaasta jooksul toimuvat magistri- või doktoritaseme õpet välismaa kõrgkoolis või teadusasutuses. Taotluses toodud tegevuse puhul hinnatakse valdkondliku mõju olulisust. Ettepanekuid stipendiumile võivad teha loomeliidud, omavalitsused ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle tegevus on seotud kultuuri või haridusvaldkonnaga. Soovitatav on lisada ka kooli kinnituskiri, mis tõestab käimasolevaid või algavaid õpinguid.

Stipendiumi võib saada nii füüsiline kui ka juriidiline isik või asutus, kuid füüsilised isikud iseennast stipendiumile esitada ei saa. Ettepaneku kultuuristipendiumide määramiseks teeb kultuuristipendiumide komisjon ning käskkirja stipendiumide määramiseks allkirjastab kultuuriminister.

Ettepanekud tuleb esitada Kultuuriministeeriumi Toetuste Menetlemise Infosüsteemis. Avaldused peavad olema laekunud 14. novembriks 2022. Stipendiumide määramine tuleneb riigi kultuuripreemiate ja kultuuristipendiumide seadusest ning lähemalt saab stipendiumide kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Foto: Kultuuriministeerium