Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

On alanud registreerimine foorumteatri koolitusele

08.04.2009 12:59

Alanud on registreerimine 18.–19. aprillini Mustpeade majas toimuvale koolitusele. Koolituspäevad algavad kl 10 ja lõpevad kl 18. Koolitajad on sotsiaalteatri õpetajad Soomest: Micke Renlund ja Jouni Piekkari. Koolitust korraldavad taaskord VAT Teatri Foorumgrupp ja Eesti Lastekaitse Liit. Üritust toetab ka Soome Instituut.

Sündmus on tähtis ja eriline, sest just Micke ja Jouni olid foorumteatri õpetajad, kes 1999. aastal VAT Teatri juures esimesi koolitusi Eestis juhendasid. Seega tähistame koolitusega kümne aasta möödumist esimestest treeningutest ja foorumteatri esietendustest. Võrreldes kümne aasta taguse ajaga on Eesti ühiskond juba küpsem, et rakendada loovaid võtteid kogukonnatöös mitte alternatiivmeetodina, vaid igapäevaselt.  VAT Teatri Foorumgrupi ja LKL üks soov ongi innustada väikeste foorumteatri gruppide tekkimist üle Eesti. Koos kutsume ellu ka 2.–3. mail Tartus toimuva foorumteatrite festivali.

Koolituse raames on plaanis keskenduda sellele, kuidas läheneda kindlale kogukonnale (nt kool, klass, küla jne) sotsiaalteatri meetodi kaudu, kuidas alustada tööd kogukonnaga foorumteatri kaudu, kuidas selle grupiga toimetada, kuidas tööd lõpetada jpm.

Koolitusele on oodatud noored, noortega jt sihtgruppidega tegelevad spetsialistid ning teised sotsiaalteatrihuvilised üle Eesti. Eriti aga need, kes on osalenud ka varasematel koolitustel, omavad foorumteatri gruppi või soovivad seda luua. Huvilistel soovitame end kindlasti panna võimalikult kiiresti kirja, sest kohad on piiratud!

Osalustasu: täiskasvanud 700 kr, üliõpilased 400 kr, keskkooliõpilased 150 kr. Osalustasu saab maksta nii arvega kui ka sularahas. Mõlemal juhul palume esitada järgmised andmed: nimi, aadress, asutus, kontakttelefon.

Registreerimine ja lisainfo:
Mari-Liis Velberg mariliis@vatteater.ee
Piret Soosaar piret@lastekaitseliit.ee

VAT Teatri Foorumgrupp
www.vatteater.ee (Projektid)