Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

OmaDramaturgiaTurg tutvustab Balti riikide uut näitekirjandust

08.09.2015 14:12

Pühapäeval, 13. septembril toimub teatrifestivali Draama 2015 raames konverents OmaDramaturgiaTurg, kus tuleb jutuks viimastel aastatel kolmes Balti riigis lavale jõudnud uuem näitekirjandus.

Konverentsi korraldamises lepiti kokku kevadel Riias toimunud kolme Balti riigi teatriliitude nõupidamisel, kus leiti, et omadramaturgia-alast infovahetust tuleks tõhustada, seades eesmärgiks tuua rohkem lavale naabrite uuemat draamat.

Riias lepiti kokku ka konverentsi formaat, igalt maalt on kaks esinejat. Oma maa värskest draamaloomingust räägivad Gintė Pranckūnaitė (leedu teatrikriitik), Marius Ivaškevičius (leedu näitekirjanik), Rasa Bugavičute (Läti näitekirjanike Gildi esinaine), Ieva Rodiņa (läti teatrikriitik), Siret Paju (Drakadeemia juhataja). Viimane esineja on eesti näitekirjanik Martin Algus, kes räägib oma värskest loomingust intervjuu vormis (intervjueerija Andres Laasik).

Leedu esineja Marius Ivaškevičius on rahvusvahelise haardega näitekirjanik, kelle teoseid on mänginud lisaks Leedu teatritele veel teatrid Poolas, Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Lätis ja Soomes. Ivaškevičiuse looming jõuab Eestis lavale eeloleval kevadel, kui Eesti Draamateater toob välja tema näitemängu “Väljaheitmine”.

Konverentsi sissejuhtavas osas tutvustab Vaba Lava oma esimest hooaega ja tulevikuplaane. Sõna saavad Vaba Lava juhatuse liige Kristiina Reidolv, esimese hooaja (2014/2015) kuraatorid Oleg Lojevski ja Madis Kolk ning käesoleva hooaja kuraator Madli Pesti.

Konverents algab pühapäeval kell 11.00 Vaba Lava proovisaalis Telliskivi loomelinnakus.

Kõik huvilised on teretulnud.

 

Korraldajad: Eesti Teatri Festival Draama 2015, Eesti Teatri Agentuur, Vaba Lava