Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oktoobris toimub lastele ja noortele suunatud teatri ülevaatefestival

23.09.2014 11:57

ASSITEJ FestivalRahvusvahelise lastele ja noortele mängivate teatrite assotsiatsiooni (ASSITEJ) Eesti Keskus korraldab teistkordselt lastele ja noortele suunatud teatrite ülevaatefestivali „Teater noorele vaatajale“. Festival toimub tänavu Tallinnas 28.–30. oktoobrini 2014 värskelt avatud teatrimajas Vaba Lava (Telliskivi Loomelinnak, Telliskivi 60a, C-hoone). 

Ülevaatefestivalile on koondatud eesti teatrite lavastused, mille peamiseks sihtgrupiks on lapsed ja noored. Festivalil astuvad üles juba tunnustatud teatrid ja ASSITEJ liikmed: NUKU teater, VAT Teater, Miksteater, Piip ja Tuut Teater, Teater Ilmarine (Narva), Teater Tuuleveski (Jõhvi), Heino Seljamaa Teater Kohvris, Must Kast (Tartu), Teater Sõber, aga ka mitmed avalikkusele vähem tuntud ja päris uued trupid, kes lasteaedades, koolides ja kultuurimajades etendusi annavad.

Festivalile on laste kõrval oodatud lasteaedade ja koolide õpetajad, huvijuhid, lastevanemate hoolekogude liikmed ning kultuurimajade programmijuhid, kes otsustavad, milliseid etendusi lapsed ja noored näevad. Festival annab ülevaate noorele vaatajale suunatud teatri hetkeseisust ning pakub võimaluse nähtu põhjal kaasa rääkida: iga päev toimuvad lavastuste arutelud, lisaks on võimalik osaleda seminarides ja kuulata ettekandeid. Festivali avapäeval peab ettekande ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse esimees Toomas Tross (Piip ja Tuut Teater), kes arutleb lastele ja noortele suunatud teatri vajalikkuse üle. Festivali teisel päeval annab loengu rootsi lavastaja ja produtsent Bengt Andersson – Riksteatern’i laste ja noorte osakonna juht, kes tutvustab noore vaataja teatri hetkeseisu ning tähtsust Põhjamaades.

ASSITEJ Eesti Keskus tahab valdkonna arendamise huvides muuta festivali iga-aastaseks kultuurisündmuseks, kaasates uusi esinejaid, viies kokku teatreid ja haridusasutusi, harida nii tegijaid kui vaatajaid ning seeläbi tõsta noore vaataja teatri kunstilist taset Eestis.

Festivali etendused on kõigile tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine aadressil festival@assitej.ee
Õpetajad ja kultuurijuhid, kes soovivad kogu festivalil osaleda, saavad kuni 30. septembrini registreeruda samal aadressil: festival@assitej.ee 
Festivali programmi kohta leiab lisainformatsiooni koduleheküljelt: www.assitej.ee.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Go Hotell Shnelli, trükikoda KRUUL, Päikesekohv OÜ

Lisateave:
Toomas Tross
ASSITEJ Eest Keskuse juhatuse esimees
56468040
toomas@piipjatuut.ee