Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oktoobris toimub improteatrite festival Tilt!

23.09.2013 11:02

18.-19. oktoobrini 2013 toimub Telliskivi Loomelinnaku mustas saalis Eesti esimene rahvusvaheline improteatrite festival Tilt!

Improvisatsiooniline teater erineb klassikalisest selle poolest, et laval sündivad lood on igal õhtul uued. Etendus valmib publiku silme ees, vaatajate poolt pakutavate sõnade abil, mis annavad näitlejatele tegutsemiseks inspiratsiooni. Sõnu pähe ei õpita ja tegevusliine ette kokku ei lepita. Kõik sünnib kohapeal.

Vaatamata sellele, et improteater on üle maailma väga populaarne, teatakse Eestis improteatrist veel suhteliselt vähe. Võib-olla olete Youtube´i vahendusel kursis näiteks tuntud telešõudega „Whose Line Is It Anyway“ või „Improvaganza“, kuid kuulete alles esimest korda sellest, et ka Eestis tehakse improteatrit. Selleks, et aina arenevat impromaastikku ka teile paremini tutvustada otsustasimegi korraldada Eesti esimese improteatrifestivali, millel esinevad kõik siin tegutsevad improteatrid (Eesti Improteater, Improkraatia, Improgrupp Jaa!) ning samuti külalised nii Soomest (Clark & Addison), Lätist (Rīgas Improvizācijas Teātris), Norrast (Det Andre Teatret) ja Inglismaalt (Katy & Maria)

Lisaks etendustele on võimalik festivali raames osaleda ka improteatri töötubades. Kutsume üles kõiki, olenemata taustast, proovima improviseerimist ja arendama end läbi mitmekülgsete töötubade. Improviseerimisega tegelemine pakub võimalust arendada spontaansust, kiiret reageerimist, suhtlemisoskust ja vähendada hirmu esinemise ees, millega kaasneb hea enesetunne ja positiivsem ellusuhtumine. Ootame kõiki seda omal nahal järgi proovima!

Festivalile saab hoogu anda ka Hooandjas.

Lähemat infot festivali ja esinejate kohta leiate:
http://www.improfestival.ee/
https://www.facebook.com/tilt.improfestival
https://twitter.com/TILT_Impro

Lisateave,
Rahel Otsa
+372 55 35 199
[email protected]
http://jaa.ee/