Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oktoobris toimub II Absurdinäidendite minifestival

19.09.2013 11:16

Absurdinäidendite minifestival11.–12. oktoobrini 2013 korraldab Tartu üliõpilasteater II A-festivali.

Eelmisel aastal olid festivali külalisteks teatrid Minskist ja Belgiast, Liegest. Seekord on külla kutsutud teater Moskvast, nimelt Moskva Kultuuri ja Kunsti Riikliku ülikooli. Noored lõpetasid selle aasta kevadel lavastaja erialal ja otsustasid luua oma teatri, loomingulise laboratooriumi „Eskiisid ruumis“ ( „Эскизы в пространстве“). 
Festivalile toovad nad lavastuse „Toored ja uhked“, mille autorid ja lavastajad nad ka ise on. Nad nimetavad seda salajaseks lavastuseks, mis räägib noortest, kellel on vaja teha remonti, kuid tehes ise kõike muud kui remonti. Lootust selles ettevõtmises õnnestuda annab entusiastlik ja särav Yagoditsin. Kuid olla selles maailmas särav isiksus ei lasta - sind koristatakse kohe prügikotti. So, the only thing is left: to hope for Hope, to believe in Faith and to love Love . 
https://www.facebook.com/groups/eskizi/

Etendus toimub festivali esimesel päeval, 11. oktoobril kell 18.00 Genialistide klubis, kestuseks on 90 minutit, mängitakse nii vene kui inglise keeles.

Tartu Üliõpilasteater mängib festivali teisel päeval, 12. oktoobril kell 19.00 oma uuslavastust -  Eugene Ionesco „Uus üüriline“. Lavastaja Kalev Kudu, lavastuskunstnik Silver Vahtre ( „Paul ja suur maailm“ 2001, „Haavatud peigmees“ 2001, „Macbett“ 2002, „Puhastatud“ 2005), videokunstnik on Margus Kiis. Üle mitme aasta astub lavale Kalev Kudu isiklikult Härra rollis. Teistes osades Kristin Uusna, Tauno Tagel ja Kauri Kaljuste.

Lavastus on vaatemänguline show ruumi /tühjuse täitumisest. Pariisis üürib keegi Härra toa ja see tuba tuuakse täis mööblit , lisaks hakkab osa mööblist ka ise tuppa tungima. Näib, nagu oleks kogu Pariis täis mööblit , ka metroo ja Seine jõgi. 
Mis juhtub üllatuslikus lõpus, jääb saladuseks ja saab avaldatud vaid neile, kes etendust näevad.

Üliõpilasteater on oma viimastes lavastustes tegelenud  uuema vene dokumentaal-draamaga.  Lavastus „Uus üürnik“ on pööre ja ka eksperiment  rohkem kujundliku,  abstraktse teatri suunas.
Lavastust mängitakse peale festivali Genialistide klubis oktoobris, novembris ja detsembri alguses. www.ut.ee/teater

Toetajad: Tartu linn, Tartu ülikool, Eesti Kultuurkapital, tartu Kultuurkapital, A Le Coq

Info: Kalev Kudu 55 696 846  
www.ut.ee/teater 
Facebook

Piletid 5/7 Piletilevis. Korraga ostes kahele etendusele on pileti hind 10 €.