Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oktoobris ootab ees kümnes A-festival

28.08.2023 18:55

12. kuni 14. oktoobrini 2023 toimub Tartus taas rahvusvaheline teatrifestival A-festival, mis tähistab oma 10. sünnipäeva.

Juubelifestivalile on kutsutud ühtekokku kolm huvitavat ja omanäolist truppi Leedust, USA-st ja Belgiast. Pidustused saavad avalöögi 12. oktoobril kell 18.30 Genialistide klubis festivali avamisega, millele järgneb kell 19.00 Leedu teatritrupi Palėpė (ee Pööning) füüsilise teatrikeelega etendus "ACH, UI!".

Programm jätkub Tartu Üliõpilasmajas, kus astub kell 21 üles esimene USA-st pärit trupp festivali ajaloos, Teatro Travieso (ee Ulakuste teater). Lavastus "Puuris” keskendub Donald Trumpi presidendiajale, mil immigrantide suunas rakendati “null-tolerantsi” poliitikat, ning teema on etendajatele äärmiselt isiklik. Järgmisel päeval kell 15.00 toimub ka lavastuse "Puuris" teine etendus, kuhu ootavad korraldajaid eelkõige gümnaasiumiõpilasi.

Päeva lõpetab teatritrupp Vidal Belgiast, kelle nuku- ja füüsilise teatri sugemetega lavastus "Alamor" jõuab vaatajate ette kell 19.00 Genialistide klubis.

Festivali kolmas päev tuleb omamoodi eriline ja oluline. Esimene päeva pool on pühendatud A-festivalile ja selle juubeli pühitsemisele, teises pooles kohtub publik aga trupiga, kelle hõikavad korraldajad välja festivali lähenedes.