Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oksana Titova toob Vanemuises lavale „Peeter Paani”

08.03.2008 14:11

Vanemuise teatri suures majas esietendub laupäeval, 8. märtsil Oksana Titova balletilavastus „Peeter Paan”, mis põhineb samanimelisel armastatud fantaasialool.

See on kogupere balletilavastus kuulsast poisist Peeter Paanist, kes ei kasva kunagi suureks. Briti kirjaniku James M. Barrie fantaasiaküllane lugu tuuakse Eestis vaatajani esmakordselt tantsukeeles.

Ühel ööl lendab Wendy, Johni ja Michaeli tuppa noormees nimega Peeter Paan, et viia nad endaga kaasa imelisele Eikunagimaa saarele. Algab peadpööritav seiklus, milles trehvavad kokku lapsed, haldjad, näkineiud, piraadid hirmuäratava Kapten Konkskäe juhtimisel ja koguni tiksuv krokodill.

„Tahtsin teha siira, selge ja ilusa muinasjutu, mis puudutaks vaatajaid ja tuletaks meile kõigile meelde, et iga - isegi kõige põnevam - seiklus saab kunagi otsa,” ütles Oksana Titova. „Iga eluetapp saab läbi, kuid teatud hetki on võimalik igaveseks mällu ja südamesse jäädvustada ning soovi korral sinna alati  tagasi piiluda. Võibolla polegi vaja oma fantaasiatest loobuda, neist lõplikult välja kasvada?”

„Peeter Paani” libreto autor, koreograaf ja lavastaja on Oksana Titova Estoniast, lavastuse kunstnik on Elo Soode, kostüümikunstnik Mare Tommingas, muusikaline kujundaja Taavi Kerikmäe, valguskunstnik Airi Eras ja videokunstnik Andres Tenusaar.

Peeter Paani tantsib lavastuses Guy William Burden või Colin Thomas Maggs, mõlemad Suurbritanniast Vanemuise balletitruppi tulnud tantsijad. Wendy osas on Hayley Jean Blackburn või Nashua Dahhab, Tinker Bell Mai Kageyama või Saori Nagata, Johni kehastab Valentine Legat, Michaelit Anna Gornostajeva või Anna Shircliff, kapten Konkskätt Antonio Ayesta või Steven Melendez.

Lavastuses osaleb Vanemuise teatri kogu balletitrupp, samuti Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee