Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oksana Titova ja Taavet Janseni tantsulavastus sõidab Londonisse

18.11.2005 11:57

Hiljutisel Aerowaves võrgustiku kokkusaamisel Portugalis saatis suur edu Oksana Titova ja Taavet Janseni tantsulavastust "The Last Hairy". Enam kui 350 Euroopa noore koreograafi tööde hulgast valiti eestlaste töö 10 parema hulka ning kutsuti esinema Londoni legendaarsesse The Place teatrisse.

Viimati jõudis Eesti koreograafi töö Aerowaves'i valiku hulka 2001. aastal, kui edukaks osutus Mart Kangro soololavastus "Start. Based on a True Story". Paljud praegused tantsumaailma tipus olevad koreograafid on oma esimese läbilöögi teinud just Aerowaves'i võrgustiku kaudu.

Aerowaves'i võrgustik on kokku kutsutud 1997. aastal Londoni The Place teatri legendaarse juhi John Ashfordi poolt. Sinna kuulub 30 Euroopa teatri- ja festivalijuhti ning tantsuspetsialisti. Võrgustiku eesmärgiks on noorte ja andekate koreograafide loometee hõlbustamine ning jälgimine. Tööde valiku kriteeriumiteks on uudsus, kvaliteet ja ideede ausus.

Oksana Titova ja Taaveti Janseni tantsulavastus "The Last Hairy" esietendus Kanuti Gildi SAALis 2005. aasta veebruaris ning sai väga entusiastliku vastuvõtu osaliseks nii publiku kui pressi poolt. Lavastuses tantsivad Oksana Titova ja Päär Pärenson. Lavastuse videokunstnik on Taavet Jansen, dramaturg Juhan Ulfsak, kunstnik Jaanika Terasmaa ja valguskunstnik Madis Kirkmann.

28. novembril kell 19:30 on Tallinna publikul võimalik viimast korda näha tantsulavastust "The Last Hairy" Kanuti Gildi SAALis.

Autorid on oma lavastust iseloomustanud Freud'i sõnadega: "Ilu on näide sellest, et kultuuri eesmärgiks ei ole vaid kasulikkuse poole püüdlemine. Ilu puudumine on midagi, mida ei või tsiviliseeritud maailmas lubada."

Lisainfo: www.saal.ee

Priit Raud
50 10 419