Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Oivaline abielulahutus Draamateatris

28.10.2005 12:16

Reedel, 28. oktoobril kell 19:00 jõuab Eesti Draamateatri Maalisaalis publikuni Geraldine Aroni näidend "Minu oivaline lahutus". Lavastaja Kaie Mihkelson, kunstnik Reet Aus, tõlkija Triin Sinissaar.

Lavastuses mängib Ülle Kaljuste - Taavi Teplenkovi assisteerimisel - kümnekonna erineva rolli kaudu läbi ühe keskealise naise lahutuse loo. Mida tunneb üks keskealine naine, kui pärast pikka kooselu laseb tema mees armukesega jalga? Sulaselget vabanemistunnet! Peatselt siiski ka paanikat. Kuidas kohaneda üksiolekuga? Lavastus räägib lahkuminekust ega salga sugugi selle sündmuse valu, kuid kutsub nägema ka asja naljakat poolt ning halamise asemel vabanemistundega naerma.

Näidendi autor Geraldine Aron sündis Iirimaal Galways, õppis Dublinis ja Londonis. Suurema osa elust on ta koos abikaasaga veetnud Zambias, Zimbabwes ja Lõuna-Aafrikas. Praegu elab ja töötab Inglismaal. Ta on kirjutanud üle tosina näidendi ning tekste ka telele ja raadiole ning filmidele. Oma abielu lahutas ta kaheksa aastat tagasi ning enne möödus aastaid, kui ta lahkuminekust üle sai ning sellest näidendi kirjutas. Nüüd on ta aga taas valmis abielluma!

"Minu oivaline lahutus" on hea aines aluseks, mille pinnalt analüüsida peresuhteid ja üksijäämise probleeme ka Eesti ühiskonnas. 5. novembril toimubki Maalisaalis teemakohane arutelu koos publiku ja ekspertide, psühholoogide Aita Keerbergi, Inge Taela ja Ester Väljaotsaga.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513