Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ohtlikud suhted Vene teatris

04.04.2007 17:04

4. aprillil esietendub Vene Teatris de Lacos' "Ohtlikud suhted". Lavastaja on Mihhail Tšumatšenko, kunstnik Maksim Obrezkov (Moskva Vahtangovi nim. teatri peakunstnik), valguskunstnik Igor Kapustin, koreograaf Olga Privis. 

Pierre Choderlos de Laclos’ romaan kirjades nägi ilmavalgust 1784. aastal, kuid läbi aegade on sellega kaasas käinud variserlik vaikimine. Laclos’ romaani kangelased on ülipeened psühholoogid, kes oskavad oma ohvrite iga sammu ette näha. Nad mõistavad nende alateadlikke hingeihalusi, nad aimavad, mis suunas võivad areneda nende tunded. Mängulisus, iroonia, aga ka analüütiline psühhologism on isloomulikeks joonteks, tänu millele see romaan oli oma ajast nii palju ees oli.

Romaan on inspireerinud ka paljusid kunstnikke. Art deco stiilis on ka  kunagi Peterburist Eestisse siirdunud arhitekti  Aleksander Vladovski (1876-1950)  Vene teatri sisekujundus. Seetõttu ei olegi lavastuse tegelased sedapuhku  vaatajajate ees laval, vaid nende keskel teatriinterjööris. Kunstnik-lavastaja Maksim Obrezkovi väitel, ei sündinud selline tegevuskoha valik spontaanselt, vaid oli algusest peale taotluslik. Ühendab ju art deco kunstistiil endas välist luksust ja samas ratsionaalset struktuuri, mis sobib väga täpselt edasi andma nii romaani kui ka lavastuse atmosfääri. 

Osades: Larissa Savankova (pildil), Aleksander Ivaškevitš, Tamara Solodnikova, Jekaterina Žukova, Jelena Tarassenko, Jekaterina Išimtseva, Dmitri Ptšela, Aleksandra Tolmats või Alina Haritonova jpt.

Lavastus ei ole mõeldud alla 16-aastastele.

Liidia Kaljundi
Vene Teatri turundusjuht