Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NYYD 09

16.10.2009 14:17

NYYD '09 heliloojateks-peakülalisteks on saksa helilooja ja lavastaja Heiner Goebbels lavastusega “ERARITJARITJAKA. Lausete muuseum” ning Pariisis tegutsev kaasaegse muusikateatri helilooja ja lavastaja Georges Aperghis lavastusega “Machinations”.

Festivali kunstilise juhi Madis Kolgi sõnul kuuluvad mõlemad Tallinna saabuvad lavastused viimase kümnendi muusikateatri tippu ja on saadetud vaibumatust rahvusvahelisest huvist. 2004. aastal esietendunud “Eraritjaritjakat” on mängitud vist pea kõigil tähtsamatel muusika- ja teatrifestivalidel, rohkem kui sajas paigas üle maailma. Goebbelsi lavastused esietenduvad tavaliselt Šveitsi Théâtre Vidy-Lausanne’i produktsioonina, kes toob selle lavastuse ka NYYDile, seega on tegemist parima mõeldava esitusega, sõnas Kolk.
George Aperghisi lavastus ”Machinations” saabub NYYDile  IRCAMi Centre Pompidou (Pariis) produktsioonina.

Festivali tellimusel tulevad Eesti Kontserdi ja Von Krahli Teatri ühisprojektina esiettekandele Märt-Matis Lille ja Jan Kausi  kammerooper “Indiate uurimine” ning koostöös Kanuti Gildi SAALiga Mart Kangro ja ansambel U: lavastus “Harmoonia”.

Londonist saabub festivalile väga erinevate traditsioonide ja stiilide lauljaid koondav kollektiiv The Shout, kes on endale nime teinud seikluslike suurprojektidega ning kus on kasutatud massikoore, seksuaalvähemuste esindajaid, võistlustantsijaid, kodutuid, langevarjureid, kirikukelli, laevu, vedureid, kraanasid jne. NYYDile saabuvaThe Shouti asutaja ja juhi Orlando Goughi kammerlik lavastus “Flam” peaks igatahes andma hea ettekujutuse “Shout’ile” tunnuslikust “häälte teatrist”.

RO Estonia kavas on festivali puhul Mari Vihmandi ooper “Armastuse valem”.


Lauri Aav
Eesti Kontsert
turundusjuht
tel  6 147 751
50 22 177
[email protected]