Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Nüüdistantsu mõttetalgud

23.04.2014 17:25

Keda huvitab? Keda võiks huvitada? Miks erutab?

Oodatud on kõik ja eriti vabakutselised etenduskunstnikud ja produtsendid ning nendega koostööd tegevad inimesed ja organisatsioonid. Kõik tantsuinimesed, kes vajavad produtsenti, publikut, meedia tähelepanu, finantstoetust, vm tuge ning väljundit oma loomingulisele tegevusele. Ja kõik teised, kes teema vastu huvi tunnevad.

Vestlusringis osalevad: vabakutseline koreograaf Külli Roosna, vabakutseline produtsent Elo-Liis Parmas, Postimehe teatrikriitik Heili Sibrits, publiku hääl Ivo Särak ja kultuuriministeeriumi teatrinõunik kui avaliku huvi esindaja Hillar Sein.
Modereerib Madli Pesti.

Vestlusring on teine osa nüüdistantsu mõttetalgute 3-osalisest vestlussarjast, kus arutatakse Eesti nüüdistantsu hoovade ja võimekuse üle.

Kohtume Okasroosikese Lossis (Uus 19) teisipäeval, 29. aprillil kell 14, järgmine kohtumine on 19. mail. Sissepääs tasuta.

___
Madli Pesti on Tartu ülikooli teatriteaduse õppejõud ja teatrikriitik.
Külli Roosna on vabakutseline tantsija, koreograaf, õpetaja, kelle tegevusväli ulatub Eestist Euroopani.
Elo-Liis Parmas on vabakutseline produtsent, kes on produtseerinud nii Vanemuise, Von Krahli kui ka teiste teatritükke.
Heili Sibrits on Postimehe teatrikriitik, kes hoiab teravalt silma peal meie teatrivaldkonnal. Ivo Särak on tantsuhuviline, kes näinud üht ja teist.
Hillar Sein on Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, kes eelnevalt töötanud erinevates kultuuriorganisatsioonides, sh Ugala teatri juhina.
 
Sõltumatu Tantsu Ühendus on vabakutseliste tantsukunstnike ja -organisatsioonide poolt loodud produktsiooni agentuur, mis toob välja ja esitab nii kohalikke kui rahvusvahelisi nüüdistantsu lavastusi ja loob loomekeskkondade näol ruume ideede vahetuseks ja analüüsiks tantsukunstnike ja selle huviliste vahel. Nii oleme teinud koostööd teiste seas alljärgnevate koreograafidega nagu Karl Saks, Kaja Lindal, Mari Mägi, Fine5, Külli Roosna, Kenneth Flak, Sveta Grigorjeva, Teet Kask, jpt.
2012.aasta sügisest asume ja tegutseme Okasroosikese lossis, kus pakume residentuure ja korraldame avalikke kultuuriüritusi lossi mustas saalis. 2014. aasta sügisest plaanime kolida Vaba Lava juurde loodavasse tantsusaali.

www.stu.ee