Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Nüüdistants vallutab Tallinna

12.03.2009 10:41

19.–21. märtsini toimub mitmes saalis üle Tallinna Eesti nüüdistantsu ülevaatefestival Uus Tants 9. Kolme päeva jooksul saab näha enamikku viimasel kahel aastal Eestis esietendunud tantsulavastustest – pikki ja lühikesi, erinevale maitsele.

Juba aastaid on paljudes Euroopa riikides olnud tavaks korraldada oma tantsukunsti viimase aja saavutusi esitlevaid tantsuplatforme. Meilgi on need toimunud juba 1997. aastast. Nii meil kui ka mujal on selline festival eeskätt mõeldud oma maa publikule. Inimestele, keda huvitab tants selle värskes vormis ja kes tahavad saada ülevaadet, millega Eestis selles vallas tegeletakse. Või siis lihtsalt näha lavastusi, mida tahtnuksid näha, kuid mis lipsasid käest. Tantsuplatform pole huvitav ainult kodumaisele publikule, oodata on ka palju külalisi välismaalt – produtsente, festivalide kuraatoreid ja ajakirjanikke.

Kolme päeva jooksul võib festivalil Uus Tants 9 näha 18 erinevat lavastust, millega on esindatud pea kogu Eesti vabakutselise nüüdiskoreograafia ringkond. Lavastustega on kohal Mart Kangro, Oksana Titova, Tantsuteater FINE 5, Katrin Essenson, Tantsuteater ZICK, Renate Valme, Taavet Jansen, Mari Mägi, Kaja Lindal, Nele Suisalu, Päär Pärenson, Eike Ülevain – Kärt Tõnisson – Jaak Sapas, Kaja Kann – Juha Valkeapää, Triin Reemann, Sandra Z, Jaan Ulst ja Kati Juurik.

Festivali raames toimub ka eesti koreograafi Kaja Kannu ja soome häälekunstniku Juha Valkeapää uue lavastuse "Lokaalis täna: Kann/Valkeapää" esietendus baar-klubis Juuksur.

Eesti tantsu festivali Uus Tants peakorraldaja on traditsiooniliselt Kanuti Gildi SAAL, kaaskorraldaja seekord ka Sõltumatu Tantsu Ühendus. Festivali etendused toimuvad Kanuti Gildi SAALis, Von Krahli teatris, teatris NO99, Kumu auditooriumis, baar-klubis Juuksur ja Teatrilaboris. Festivali toetavad EV Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Saku õlletehas, Hotell Skåne ja Uniquestay Hotels.

Festivali Uus Tants 9 täpset kava ja täiendavat infot lavastuste kohta vaata Kanuti Gildi SAALi kodulehelt www.saal.ee.

Pressiteate koostas:
Laur Kaunissaare
Kanuti Gildi SAALi dramaturg

Täiendav info:
Priit Raud
priit@tants.ee
tel 50 10 419