Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NuQ Treff festivalil toimub seminar “Mis on visuaalteater?”

03.05.2019 15:28

NuQ Treff festivali raames toimub seminar "Mis on visuaalteater?". Seminar leiab aset reedel, 24. mail kell 12-14.30 NUKU teatri proovisaalis.

Otsime vastuseid küsimustele: mis on sisu ja vormi omavaheline suhe visuaalteatris? Kuidas erinevad visuaal-, nuku- ja objekti- ja füüsilise teatri definitsioonid eri regioonides ja teatrikultuurides? Kuidas erinevad teoreetikute ja praktikute definitsioonid? Kas erinevad määratlused tingivad ka erinevat teatrikeelt või on erinev teatrikeel see, millest johtuvad erinevad sõnastused? Kas visuaal-, nuku-, objekti- ja füüsilist teatrit on võimalik defineerida moel, mis kõiki praegu käibivaid definitsioone hõlmaks? Ja kas kõiki rahuldav definitsioon oleks kellelegi kasulik tööriist?

Seminari juhatab sisse Madli Pesti ettekanne visuaalteatri mõiste tähendusest ja väljakujunemisest.

Järgnevas vestlusringis avavad oma loomepõhimõtteid ning nägemust visuaalteatrist lavastajad Ruslan Kudašov (Peterburi Suur Nukuteater), Veselka Kuncheva (Bulgaaria Nukulabor), Merja Pöyhönen (Soome), Jana Tumina (Venemaa), Helen Rekkor (Eesti), Erik Alalooga (Eesti) jt.

NuQ Treff ootab kõiki seminarist osa võtma, kuulama, kaasa mõtlema ja oma mõtteid jagama! Seminari töökeel on inglise keel.