Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Nukumaja” lisaetendused Tallinna Linnaarhiivis

20.01.2004 10:19

24. ja 25. jaanuaril algusega kell 19 toimuvad Eesti Humanitaarinstituudi teatriõppe bakalaureusetöö Henrik Ibseni "Nukumaja" lisaetendused Tallinna Linnaarhiivis, Tolli tn 6. Lavastus valmis koostöös loomingulise ühendusega "Teine Laine".

Juhendaja: Tõnis Rätsep
Lavastaja: Kaur Sinissaar
Kunstnik: Liina Tepand
Osades: Anne Andrejev, Alice Kirsipuu, Inga Proode, Mai Rõngelep, Kaur Sinissaar, Tarmo Song ja külalisena Kristo Toots (Theatrum)

"Nukumaja" on kirjutatud aastal 1879, ent Ibseni-aegse Norra ja tänapäeva Eesti vahel leidub üllatavalt palju sarnasusi - noor Euroopa demokraatia, hiljutine ääremaa, mis alles hakkab omandama rahvusriigile eripäraseid jooni; noor poliitikute, pankurite, teadlaste ja töösturite klass, mis võitleb riigile stabiilse majandusstruktuuri loomise eest; traditsioonidega ühiskond, kus uue aja reeglid endale teed murravad. Selle ühiskonna raamides võetakse luubi alla kahe inimese kooselu, kuid mitte pelgalt ühe abielu anatoomia näitel, vaid "Nukumajas" avaneb terve suhete ja tegelaste galerii, kellest mitte ükski ei jää tormilistest sündmustest puutumata.

Näidendit on lavastatud kogu maailmas lugematuid kordi, kuid teater ei väsi selle mõjuva ja inimliku draama juurde tagasi pöördumast. Ibseni ajatu meisterlikkus võimaldab meil tänase vaataja ees avada see kaasakiskuv lugu, mis omandab uue sajandi hakul sootuks uue ja värske tähenduse. Tegijateks on noored ja entusiastlikud näitlejad, kes on lõpetamas ülikooli ning soovivad astuda kutselise teatri lavale väärika, täismõõdulise diplomilavastusega ja teadvustada end tänase päeva publiku jaoks.

Piletid saadaval Tallinna Kaubamaja Piletipunktis ja tund enne algust kohapeal.


Kohtumiseni!
EHI teatriõppe tudengid