Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Nukukunsti Keskuse hoone pidulik üleandmine

03.11.2009 12:47

Neljapäeval, 5. novembril kell 18.15 tähistab Eesti Nuku- ja Noorsooteater olulist etappi Nukukunsti Keskuse valmimisloos. Nunne tänav 8 maja, kuhu Nukukunsti Keskus ja muuseum rajatakse, on läbi teinud põhjalikud renoveerimistööd. Viimaks on käes aeg, kui ehitaja annab pidulikult üle võtmed, et saaks alustada järgmise etapiga – mööbli ja ekspositsiooni ülesseadmisega.

9. veebruaril 2010 avab Eesti Nuku- ja Noorsooteater maailmas ainulaadse Nukukunsti Keskuse ja muuseumi, mis hõlmab renoveeritud Nunne tänav 8 hoonet, teatrihoonet Lai tn 1 ja neid ühendavat sisehoovi alla rajatud tunnelit.

Teatri kõrvalhoones Nunne tänav 8 avatav modernsete lahendustega muuseum ja nukukeskus pakuvad külastajale ohtralt põnevaid elamusi. Muuseumi ekspositsioon käsitleb nukuteatrikunsti ajalugu nii Eestis kui maailmas, külastaja näeb teatrinukke nii Eesti Nukuteatri lavastustest kui ajaloolisi rariteetnukke maailma eri paikadest.

Lisaks on muuseumis Ferdinand Veike elu ja loomingut tutvustav osa, nukkude horrormaailm, teatriteemalised interaktiivseid mängud, külastajatele avatud nukumeistrite töökojad jpm. Samuti korraldab keskus nukukunstialase info vahetust üle maailma, olles sel moel suureks abiks teatriprofessionaalidele. Kompleksi hakkab kuuluma ka rahvusvahelise nukuteatrite liidu UNIMA Eesti esindus.

Esmakordselt Eestis võetakse muuseumis kasutusele unikaalne RQ-koodiga pilet, mis identifitseerib ja suunab külastajat vastavalt sihtrühmale ja neljale erinevale keelevalikule.

Nukukunsti Keskuse ja muuseumi valmimist toetas EASi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programm, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond, ning Kultuuriministeerium.

Anna-Liisa Õispuu
kirjandustoimetaja
tel: 6679518
gsm: 5021654
Eesti Nuku- ja Noorsooteater