Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teatri publiku lemmiklavastus on selgunud

28.05.2018 16:40

NUKU teatri publik valis 2017/2018 hooaja seitsme uuslavastuse seast välja oma lemmiklavastuse. Selleks osutus Mait Jooritsa lavastatud "Pollyanna", mis esietendus oktoobris Ferdinandi saalis.

"Pollyanna" on lugu väikesest tüdrukust, kelle heatahtlikkus ja võime kõigest rõõmu leida muudab inimesi ja maailma tema ümber. Lavastus põhineb ameerika lastekirjanduse tähtteosel, Eleanor H. Porteri samanimelisel jutustusel, mis ilmus 1913. aastal. Üks noor teatrikülastaja kirjutas pärast "Pollyanna" nägemist nii: "See on KÕIGE PAREM etendus, mida näinud olen, kõik oli nii ilus ja särav. Kõik paistis hästi silma ja oli palju detaile!"

Oma arvamuse edastas teatrile 500 inimest, kellest pea 40% andsid hääle just "Pollyannale". Tugeva poolehoiu leidsid ka lavastused "Bon Voyage ja teised valed" ning "Mees, kes ei teinud mitte midagi".

Hääletuses osalesid lavastused "Mees, kes ei teinud mitte midagi", "Bon Voyage ja teised valed", "Pollyanna", "Eesti jõulud", "Päris mäng", "Enne meid oli veeuputus" ja "(p)ÖÖ". Hooaja kaks viimast uuslavastust, 12. juunil esietenduvat noortestuudio lõpulavastust "Suhtlen, järelikult olen!" ja 1. juulil Viinistul esietenduvat suvelavastust "Gulliveri reisid" saab lemmikuks valida järgmisel publikuhääletusel.

"Pollyanna" trupp saab Puhta Kulla nimelise tiitli kätte NUKU hooaja lõpupiknikul juuli keskel, mil jagatakse ka NUKU kolleegipreemiaid. Lavastust mängitakse taas uuel hooajal, NUKU teatri Ferdinandi saalis.

Lisainfo:
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509