Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teatri publiku lemmiklavastus on „Dorian Gray portree”

23.05.2016 17:07

Dorian Gray portree
NUKU teatri selle hooaja publiku lemmiklavastuse tiitli Puhas Kuld võitis „Dorian Gray portree”, mille poolt hääletas 33% vastanutest. „Dorian Gray portree” viimased 10 etendust toimuvad sel suvel Viinistul.

Peagi lõppeval hooajal esietendus NUKU teatris ja muuseumis üheksa lavastust – neist üks täiskasvanutele („Lemuel Pitkini demonteerimine“), kaks muuseumilavastust („Peeter, sõpradele Peetrike“ ja „Habemega nali“) ning eri vanusegruppidele loodud laste- ja koguperelavastused „Miisu”, „Gelsomiina tsirkus”, „Krõll”, „Värvid”, „Päike läheb puhkusele” ja „Vaata, Madlike, lund sajab!”. Hääletuses osales lisaks eelnimetatutele ka „Dorian Gray portree”, mis esietendus eelmisel suvel.
 
Teine publiku suur lemmik oli jõululavastus „ Vaata, Madlike, lund sajab!”. „Hea meel on selle üle, et kõik uuslavastused said hääli. See on väärt tunnustus meie repertuaarile,” rõõmustab teatrijuht Joonas Tartu. 
 
Vahur Keller, kes on nii „Dorian Gray portree” kui ka 2014. aastal Puhta Kulla tiitli võitnud lavastuse „Nublu” lavastaja, on tunnustuse üle siiralt õnnelik. „Lavastusi luues teen seda ausalt. Mõtlen sellele, mida mulle endale meeldiks laval näha. Mul on hea meel, et publik sama arvab,” sõnab Keller.
 
NUKU teatri hooaeg hakkab lõppema – sel nädalal etenduvad viimased reaetendused Auna teatrimajas. Järgmisel nädalal toimub kümnes visuaalteatrifestival Treff, kus nelja päeva jooksul antakse koos väliskülalistega pea poolsada etendust. Suvehooajal ehk 29. juunist 10. juulini mängitakse „Dorian Gray portree“ viimased etendused Viinistul, kuhu saab igal neljapäeval sõita ka teatribussiga.
 
Publiku lemmiku hääletusel osales kokku 210 inimest. Varem on sama tiitli saanud lavastused „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” (lavastaja Sander Pukk) ja „Nublu” (Vahur Keller).
 
Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 510