Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teatri kunstiliseks juhiks sai Vahur Keller

17.08.2011 11:52

Vahur Keller15. augustil avas NUKU teater pidulikult oma juubelihõngulise 60. hooaja. Tähtsal päeval kuulutati välja uus kunstiline juht, kelleks on Vahur Keller. Tema kõrval alustab peakunstnikuna uuest hooajast Britt Urbla Keller.

Vahur Keller on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 19. lennu ja magistriõpingud lavastaja erialal. Hetkel jätkab ta doktoriõpinguid Tallinna Ülikoolis.

Vahur Keller on olnud kolm aastat lavastaja Vanemuise teatris, aastast 2003 on ta NUKU teatri lavastaja-dramaturg. Lavastusi on Kelleril valminud erinevates žanrites: draama, ooper, kuuldemäng, muusikal, multimeedia ning tema sulest pärineb hulgaliselt dramatiseeringuid.
Kelleri olulisemateks töödeks võib pidada White’i “Charlotte koob võrku” ja Bock/Steini “Viiuldajat katusel” Vanemuise teatris ning  NUKU teatris etendunud Mozarti „Võluflööti“ ja ühes Britt Urbla Kelleriga valminud Lindgreni-lavastusi „Bullerby lapsed“ ja „Kalle Blomkvist ja Rasmus“. Näitlejana saab Vahur Kellerit NUKU teatris näha Jevgeni Ibragimovi lavastustes “Mängurid” ja “Kuldvõtmeke”. Lisaks on Vahur Keller rahvusvahelise Tallinn Treff Festivali kunstiline juht ning Rahvusvahelise Nukuteatrite Liidu UNIMA Eesti keskuse president.

Britt Urbla Keller
on lõpetanud stsenograafia eriala Eesti Kunstiakadeemias ning tegev teatri- ja filmikunstnikuna, samuti graafilise disainerina. Lisaks NUKU teatris tehtud kuue lavakujunduse kõrval võib tema olulisemate tööde hulka pidada kunstnikutööd filmis „Kõrini!“, Rakvere teatri lavastuses „Top Dogs“ ning graafilise disaineri tööd filmi „Stiilipidu“ juures.

Sügishooajal on võimalik NUKU teatris näha uue kunstilise juhi ning peakunstniku ühistööna valminud lavastusi “Kalle Blomkvist ja Rasmus” ja “Prügihunt ja Superjänes”. Esimese tööna uuel ametikohal valmib Kellerite käe all jõululavastus „Karlsson katuselt“.

--
NUKU/Tallinn Treff Festival
Lai 1, 10133 Tallinn, Estonia
www.nuku.ee