Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teatri festivalireisid Sloveeniasse

07.09.2012 13:24

NUKU teatril on sel hilissuvel mitmel korral põhjust külastada Sloveeniat.
23.–27. augustini osales NUKU teatri trupp Ljubljanas festivalil Mini Summer ning 2012. aasta Euroopa kultuurpealinnas Mariboris festivalil Summer Puppet Pier. Mõlemal festivalil mängiti suure menuga Helle Laasi lastelavastust „Käed ja kindad“.

Väikelaste nukuestraad „Käed ja kindad“ esietendus NUKU teatris 6. märtsil 2011. aastal. Lavastaja on Helle Laas ja kunstnik Gunta Randla. Mängivad Liivika Hanstin ja Anti Kobin. Varem on seda lavastust mängitud ka Venemaal Sahhalini saarel.

10. septembril sõidab NUKU esindus aga uuesti Ljubljanasse, et osaleda 11.–15. septembrini toimuval rahvusvahelisel nukukunsti festivalil LUTKE. See festival keskendub eelkõige täiskasvanutele suunatud nukulavastustele. Kõrgetasemeline komisjon valis festivali põhiprogrammi hulka NUKU teatri lavastuse „Ajuloputus“.

Nukukunsti, tantsu ja draamat ühendav „Ajuloputus“ esietendus 7. novembril 2011. aastal. Lavastajaks on Brasiilia-Hollandi päritolu nukulavastaja ja koreograaf Duda Paiva, teksti ja muusika autor on inglane Allan Segall ja kunstnik Kaspar Jancis. Mängivad Taavi Tõnisson, Kaisa Selde, Sandra Lange ja Andres Roosileht. Lühikese ajaga on lavastus tekitanud positiivset kõlapinda ja huvi nii Eestis kui välismaal. Üks peamisi tunnustusi lavastusele on peaosatäitja Taavi Tõnissonile omistatud Ants Lauteri nimeline Eesti Teatri Aastaauhind, mille määramisel oli kindlasti suur tähtsus tema kaksikrollil „Ajuloputuses“ Andrew’ ja ahv Dave’ina.

NUKU