Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teatri 65. hooaeg lõppes kolleegipreemiate jagamisega

16.07.2017 16:17

Täna, 16. juulil 2017 lõppes NUKU teatri 65. juubeli hooaeg, mida teater tähistas töötajate ühise pikniku ja kolleegipreemiate jagamisega. Hooaega kroonis uuenenud teatri-ja muuseumikompleksi avamine vanalinnas novembris ning uue maja võimaluste avastamine ühes publiku ja uuslavastustega.
 
Sel hooajal külastas NUKU teatrit ja muuseumit kokku ligi 92 000 inimest, kellest teatrietendustel ning muudel sündmustel käis üle 76 000 ja muuseumis seikles ligi 16 000 huvilist. Toimus kuus esietendust, neist neli uues Ferdinandi saalis.
 
Lisaks salvestati hooaja jooksul saatesarja „Kontakt” koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga, toimus mälumängusari Mälu+, jätkuvalt ilmub intervjuude sari „6+5 küsimust” ning toimus edukas visuaalteatrifestival NuQ Treff. Lisaks oma maja sündmustele oli teatril suur au võõrustada riiklike teenetemärkide üleandmise tseremooniat „Eesti tänab 2017” koos Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga.
 
Üheks suurimaks muudatuseks pärast uue maja avamist oli kunstilise juhi vahetus. Maikuust alates on NUKU teatri kunstiline juht Mirko Rajas. Hooaja esietendunud lavastustes tegid kaasa paljud noored külalisnäitlejad: Ott Kartau, Risto Vaidla, Martin Tikk, Märten Matsu, Karl Valkna, Grete Jürgenson, Liisu Krass, Lauli Otsar ja Ester Kuntu. Hiljuti TÜ Viljandi kultuuriakadeemia lõpetanud näitlejad Mihkel Vendel ja Getter Meresmaa liituvad uuest hooajast ka ametlikult NUKU trupiga.
 

Hooajale vaadati tagasi tänasel ühisel piknikul, kus jagati kolleegipreemiaid
Lipulaeva ehk parima lavastuse tiitlit jäid tasavägiselt jagama „Timm Thaler ehk Müüdud naer” (lav. Taavi Tõnisson) ja „Mees, kes ei teinud mitte midagi” (lav. Aare Toikka). Publiku lemmiklavastuse tiitli Puhas Kuld sai samuti „Timm Thaler ehk Müüdud naer”.
 
2016/2017. hooaja Maailma Meister ehk parim kunstnik on Rosita Raud (kujundused lavastustele „Väike prints” ja „Mees, kes ei teinud mitte midagi”), Pärl ehk parim naisnäitleja on Katri Pekri ning Ladvaõun ehk parim meesnäitleja Anti Kobin.
Pauguks Luuavarrest ehk suurimaks üllatajaks oli NUKU inimeste jaoks suvelavastus „Mees, kes ei teinud mitte midagi”. 
Auruvedur ja Igiliikur ehk enim etendusi andnud näitlejad on Katri Pekri (154 etendust) ja Are Uder (161 etendust).

Veel anti välja järgmised preemiad:
Rusikas Silmaauku ehk parim meeskõrvalosatäitja: Jevgeni Moissejenko
Rusikas Vasakusse Silmaauku ehk parim naiskõrvalosatäitja: Laura Nõlvak
Välk ja Pauk ehk parim heli- või valguskujundaja: Markus Robam (helilooming lavastusele „Väike prints”)
Puhas Võit ehk parim külaline: suvelavastuse lavastaja Aare Toikka ja lavastuse „Timm Thaler ehk Müüdud naer” külalisnäitleja Ott Kartau
Osavnäpp ehk parim töökodade töötaja: nukutehnik Ando Aru
Hall Kardinal ehk parim etendust teenindav töötaja: etenduse juht Liisi Tegelmann
Töömesilane ehk parim korraldus- või administratiivtöötaja: lavastusala juhataja Anne-Liis Maripuu
Majavaim ehk parim maja teenindav töötaja: kohvikuteenindaja Sten Zeider
 
Kolleegipreemiaid jagatakse igal hooajal 16 kategoorias. Hääletusel osaleb kogu NUKU teatri kollektiiv.
 
NUKU teatri uus hooaeg algab 24. augustil kuue viimase „Mees, kes ei teinud mitte midagi” etendusega. Hooaja esimene uuslavastus on 23. septembril maailma suurimal nukuteatrikunsti festivali Prantsusmaal esietenduv „Bon Voyage ja teised valed” (lav. Yael Rasooly, Iisrael), millel järgneb nädala pärast esietenduv, Elanor H. Porteri teose põhjal lavastatav „Pollyanna” (lav. Mait Joorits).
 
NUKU teater ja muuseum tänab kõiki külastajaid ja koostööpartnereid rõõmu ja abi eest juubelihooajal.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509
hannele.kand@nuku.ee