Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teatri „20 000 ljööd vee all“ esietendub märtsis Lennusadamas

10.12.2012 11:24

Märtsis äratab NUKU teater ellu Jules Verne’i imetabase loo uskumatust allveelaevast „Nautilus“ ning tabamatust kapten Nemost. Seda fantaasiaküllast lugu hakatakse mängima Lennusadama muuseumis ning NUKU teatri lavastusega jõuab teater esimest korda Lennusadama kuplite alla.

„Lennusadama ekspositsioon on juba iseenesest müstiline keskkond ning Jules Verne’i teos oli esimene, mis seda kõike nähes meelde tuli. Juba paari kuu pärast sukeldume koos vaatajatega vee alla,“ rõõmustas NUKU teatri juht Meelis Pai. „Loodame, et käesolev lavastus saab heaks traditsiooniks ning tulevikus on Lennusadamas võimalik näha ka teisi NUKU teatri lavastusi, miks mitte Verne’i triloogia ülejäänud osi,“ lisas Lennusadama tegevjuht Ott Sarapuu.

Põneva veealuse loo kestel liiguvad näitlejad ning nukud koos lavastuse publikuga Lennusadamas ringi. Kasutusel on Eesti teatris esmakordselt tarvitusel olev kõrvaklappide süsteem, mis lubab lavastuses tekitada erakordseid helimaastikke. Klappide kasutuselevõtmine võimaldab osa etendusi pidada samaaegselt eesti ja vene või soome keeles. Kõigil etenduse külastajatel on võimalus tutvuda ka Lennusadama muuseumiga.

Jules Verne’i kuulsa triloogia esimene osa „20 00 ljööd vee all“ esietendub Lennusadamas 3. märtsil ning etendused toimuvad märtsis ja aprillis. Lavastaja on Vahur Keller ning kunstnik Jaanus Laagriküll. Kaasa löövad NUKU teatri näitlejad ja noortestuudio. Igale etendusele mahub piiratud arv külastajaid ning piletid on juba müügil Piletilevis.

Lisainfo
Vahur Keller
NUKU kunstiline juht
Mob: 52 87 761
e-mail: [email protected]

Triin Visnapuu-Sepp
Lennusadama turundusjuht
56 939 529
[email protected]