Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teater reisib hooaja alguses Sloveeniasse ja Sahhalinile

31.08.2011 14:46

NUKU teatri tänavune hooaeg algab välisreisidega Sloveeniasse ja Venemaale Sahhalini saarele. Niipea kui üks NUKU teatri trupp välislähetuselt naaseb, asub kahe lavastusega teele teine trupp.

Rahvusvahelistel festivalidel peapreemiaid võitnud Helle Laasi väikelastelavastus "Tsuhh, tsuhh, tsuhh" osaleb 24. augustist 1. septembrini kahe etendusega Ljubljanas, Sloveenias XIII rahvusvahelisel Mini suvefestivalil.  Festival toimub Euroopa Liidu kultuurikoostööprojekti "Puppet Nomad Academy 2" raames. Festivali korraldab ja projekti juhib Ljubljana nukuteater Mini. 

Kaks viimati esietendunud Helle Laasi lavastust "Käed ja kindad" ning "Vurr-vurr vurrkann" on kutsutud 4.–12. septembrini Sahhalini saarel toimuvale rahvusvahelisele nukuteatrite festivalile. Venemaa suurimal saarel on Helle Laas varasemalt külalisetendusi andnud oma monolavastusega "Vepsa muinasjutud", mis 2009. aastal saareelanikele nii kustumatu mulje jätsid, et NUKU teater taas külla kutsuti.    

Lisaks etenduste andmisele toimub korraldajate soovil festivali raames ka eesti päev, kus NUKU teatri kolmeliikmeline seltskond Anti Kobin, Liivika Hanstin ja teatri kunstiline juht Vahur Keller eesti kultuuri, rahvariideid ning traditsioone tutvustavad.

Koduteatris alustab NUKU etenduste andmist 3. septembril. Hooaja avaetenduse au kuulub äsja reisilt naasnud Helle Laasile. Ühes Riho Tammerti ja Are Uderiga mängitakse laupäeval kell 12 lavastust "Metsakülad".  

 

--
Mari Nurk
Avalike suhete juht / PR Manager
NUKU/Tallinn Treff Festival
Lai 1, 10133 Tallinn, Estonia
T (+372) 6679 542
M (+372) 56 635 570
E mari.nurk@nuku.ee
www.nuku.ee