Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teater otsib taiest, mis ühendaks erinevaid kunstiliike

09.03.2016 15:36

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös NUKU teatriga kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Tallinnas asuva NUKU teatri Nunne tänava poolse piirdemüüri külge või selle kohale.

NUKU on teater, kus lavastuste loomisel pannakse teksti asemel suuremat rõhku pildile ehk visuaalile, mille võivad moodustada elemendid eri teatri- ja kunstiliikidest (näiteks liikumine, nuku- ja objektiteater, muusika, multimeedia kasutamine, kujutavad kunstid jm). Seetõttu oleks põnev leida samu vihjeid ka teatrihoone avalikus ruumis paiknevast kunstist. Loodav ideelahendus võiks arvesse võtta samaaegselt nii teatri asukohta – Tallinna vanalinn – kui uut hoonet. Otsitav ideelahendus peaks lähtuma NUKU kui visuaalteatri kontseptsioonist ning ühendama erinevaid kunstiliike, -vorme  ja materjale. Näiteks võib kombineerida omavahel skulptuuri, valgust, heli jm.

Žüriisse kuuluvad Eesti Kunstnike Liidu esindajad Timo Toots ja Taavi Talve, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Merike Kurisoo ja Andres Kurg, NUKU teatri teatrijuht Joonas Tartu ning hoone juurdeehituse arhitekt Risto Parve. Eksperdina osalevad žürii töös Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakonna juhtivspetsialist Henry Kuningas ja NUKU teatri peakunstnik Britt Urbla Keller.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib RKAS läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autoriga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 39 781 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 600 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, preemia sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses. Teise ja kolmanda preemia suurused on vastavalt 400 eurot ja 200 eurot.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 02.05.2016 kell 11:00.

Täpsem info konkursi kohta Riigi Kinnisvara kodulehel