Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teater kuulutab välja konkursi kunstilise juhi ametikohale

22.02.2017 12:12

Kuni 27. märtsini on avatud konkurss NUKU teatri kunstilise juhi ametikohale. Viimased neli aastat on NUKU kunstilise juhina töötanud Taavi Tõnisson.
 
Otsitava kunstiline juhi ülesandeks saab NUKU teatri loomingulise tegevuse, imago, repertuaaripoliitika, repertuaariplaani ning loomingulise koosseisu arengu planeerimine ja kujundamine järgnevatel aastatel. Sobiv kandidaat asub tööle Eesti ühte ainulaadsemasse organisatsiooni, kuhu kuulub lisaks Eesti ainsale professionaalsele nuku- ja visuaalteatrile ka 2010. aastal avatud tegevuslik nukuteatrikunsti muuseum ning alates 2006. aastast toimuv rahvusvaheline nuku- ja visuaalteatrifestival NuQ Treff. 
 
„Kunstilise juhi ametist loobumise peamine põhjus on väga iskilik ja eraeluline. Teatri kunstiline juhtimine tähendab sajaprotsendilist pühendumist organisatsioonile, majale ja inimestele, kes selles majas töötavad. Muutused eraelus ei võimalda mul lähitulevikus enam seitse päeva nädalas ja kakskümmend neli tundi ööpäevas teatri jaoks olemas olla. Pean vahelduseks keskenduma muule. Kõige ausam ja NUKU jaoks parim on anda teatepulk üle järgmisele inimesele, kes on valmis jäägitult pühenduma,” kommenteerib Tõnisson otsust.
 
Taavi Tõnisson on kunstilise juhi ametit pidanud alates 2013. aastast. „Need neli aastat, mil olen kunstilise juhi ametit pidanud, on NUKU teatrile olnud pööraselt keerulised. Oleme pidanud välja ronima mustast august, kuhu teater oli langenud. Lisaks tegutsesime peaaegu poolteist aastat ilma kodusaalideta ja asenduspindadel. Nüüdseks oleme tagasi kodus, avanud uue saali ja toonud lavale nii maailmaklassika kullafondi kuuluvaid teoseid kui ka nüüdisaegset dramaturgiat. On olnud suur au seda tööd teha ja olen väga-väga tänulik kõigile, kes mind ja teatrit on toetanud ja hoidnud.”
 
---

KONKURSITINGIMUSED

Eeldused kandidaadile:

• kultuurialane kõrgharidus, lai silmaring ja ideederohkus;
• teatrimaastiku, kultuurielus ja (näite-) kirjanduse väga hea tundmine;
• laialdased teadmised visuaal- ja nukuteatrikunstist;
• meeskonnatöö ja protsesside juhtimise oskus ning enesekehtestamisvõime;
• empaatiavõime ning väga hea suhtlemis- ja eneseväljendusoskus;
• algatus-, vastutus- ja otsustusvõime;
• teatrialane töökogemus.

Omalt poolt pakub NUKU huvitavat, väljakutseterohket ja eneseteostust võimaldavat tööd sõbralikus, kultuurses ja ühtehoidvas kollektiivis ning meeldivat töökeskkonda nüüdisaegses teatrikompleksis kaunis Tallinna vanalinnas.

Ametikohale kandideerijal palume esitada hiljemalt 27. märtsiks 2017:

• avaldus konkursil osalemiseks;
• elulookirjeldus;
• haridust tõendava dokumendi koopia;
• kirjalik visioon NUKU  loomingulistest arengusuundadest ja eesmärkidest kuni aastani 2022, mil Nukuteater saab 70 aastaseks. Lisaks ühe hooaja (september - juuli) repertuaariplaan.

Avaldused saata digiallkirjastatult e-postiaadressil nuku@nuku.ee  märksõnaga KUNSTILISE JUHI KONKURSS.

Tööle asumine kokkuleppel juuni kuni august 2017.

Intervjuud vestlusvooru pääsenud kandidaatidega toimuvad aprillis 2017.
 
Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509
hannele.kand@nuku.ee