Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teater avas uue hooaja ning andis kätte kolleegipreemiad

20.09.2012 17:18

NUKU uus hooaeg avati seekord sootuks uues kohas – Ülemiste Citys asuvas Vikoria keskuses. Just selles paigas mängitakse sel hooajal mitmeid NUKU lavastusi, kuna NUKU enda majas Laial tänaval algavad suurejoonelised juurdeehitused.

Hooaja avamisel tutvustati kohalolijaile teatri uusi lavastusi ning anti kätte kolleegipreemiad. Hooaja esimene uuslavastus on muusikal „Kevadine ärkamine“, mille lavastavad Anti Kobin ja Taavi Tõnisson ning mida hakatakse just nimelt Viktorias mängima.  Jõululavastusteks on 2. detsembril Viktoria keskuses esietenduv koguperelugu „Puhh“, mille lavastab Vahur Keller ning 1. detsembril väikeses saalis esietenduv Harriet Toompere „Jõuluvana ja väike põhjapõder“, mille lavastab Hendrik Toompere jr jr Eesti Draamateatrist.

Märtsis toob Vahur Keller lavale Jules Verne’i „20 000 ljööd vee all“ – põneva loo ühest salapärasest allveelaevast ja tema veealustest seiklusest. Lavastus esietendub selle loo jaoks eriti hästi sobivas paigas – Lennusadamas – ning on suunatud vanusele 7+. Märtsis jõuab veel publiku ette Mirko Rajase lavastatud eesti ja sloveenia muinasjuttudel põhinev lastelavastuse vanusele 4+, mille ta toob eelnevalt külalisena lavale veel ka Sloveenias Ljubljana MiniTeatris.

Ka Helle Laasilt on sel aastal uuslavastust oodata – „Munajobud“ saab olema lugu, mille tegelased on valmistatud munakarpidest. Mais tuleb NUKUsse aga taas üks külalislavastaja – Jim Barnard, Suurbritanniast Scallywag Theatre’ist, kel on kavas luua noortele suunatud uuslavastus. Vahur Kelleri poolt valmib kevadeks ka vabaõhulavastus, millega muu hulgas sõidetakse tänavateatri festivalile Belgiasse Genti.
Ning pommuudisena anti hooaja avamisel teada, et  31. märtsil esietendub Nokia Kontserdimajas koguperemuusikal „Shrek“.

Uue hooaja avamisel jagati ka eelmise hooaja kolleegipreemiaid:

Lipulaev ehk parim lavastus – „Metamorfoos“
Pärl ehk parim naisnäitleja – Liivika Hanstin
Ladvaõun ehk parim meesnäitleja – Mart Müürisepp
Rusikas silmaauku ehk parim kõrvalosatäitja – Jevgeni Moissejenko
Puhas võit ehk parim külaline – „Ajuloputuse“ lavastaja Duda Paiva
Osavnäpp ehk parim tehniline töötaja – lavameister Janek Saareli
Töömesilane ehk parim administratiivtöötaja – müügiadministraator Tuuli Raadik
Suurim üllataja – Mart Müürisepp

Seekord tunnustati NUKU teatris ka kõige rohkem etendusi andnud näitlejaid: eelmise hooaja hõivatuim meesnäitleja oli Anti Kobin 234 etendusega ning hõivatuim naisnäitleja Tiina Tõnis 194 etendusega.