Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU teater andis etenduse hiina keeles

14.06.2012 14:34

27. maist juuni alguseni viibis NUKU teatri esindus Hiinas, kus Chengdu linnas toimus rahvusvahelise nukuteatrite ühenduse UNIMA 21. maailmakongress ja nukufestival. NUKU osales festivalil menuka lastelavastusega „Jussikese seitse sõpra“.

UNIMA (Union Internationale de la Marionette) asutati 1929. aastal Prahas. Tänaseks asuvad UNIMA keskused 65 riigis üle maailma. UNIMA ülemaailmne festival toimub iga nelja aasta järel ning on maailma nukuteatrite oodatuim ja olulisim festival. Konkurss festivalil osalemiseks on äärmiselt tihe ning programm kõrgel tasemel. Seetõttu on eriti tähelepanuväärne, et festivali programmi osutus valituks ka üks Eesti nukuteatri lavastus – Anne Türnpu lavastatud „Jussikese seitse sõpra“, kus kunstnik Rosita Raud on nukurõivaste kujunduses kasutanud Eesti maakondade rahvarõivaid.

Etendust mängiti Hiinas kolm korda suure menuga, kuna näitlejad olid spetsiaalselt selleks festivaliks ära õppinud lavastuse teksti hiina keeles, mistõttu saavutati publikuga eriliselt hea kontakt. Kokku nägi Eesti nukulavastust ligi 3000 vaatajat.

„Jussikese seitse sõpra“ esietendus 8. märtsil 2002. Lavastas Anne Türnpu ja kunstnikutöö tegi Rosita Raud. Hiinas antud etendustel mängisid Tarmo Männard, Riho Rosberg, Tiina Tõnis, Taavi Tõnisson ja Ave Kaing-Kaabel. Varasemalt on lavastust välisreisidel mängitud vene, jaapani ja fääri keeles. Hiinakeelne versioon on kavas sügishooajal ette kanda ka Eestis.