Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU tähistab armastatud nukunäitleja ja -lavastaja Helle Laasi 70. juubelit

24.10.2011 14:48

Helle Laas5. novembril täitub Nukuteatri põlisel näitlejal ning lavastajal Helle Laasil 70. eluaasta, mida NUKUs tähistatakse autorilavastuste nädala ning juubelinäitusega.

Juubelit tähistab Helle Laas ainulaadse autorilavastuste nädalaga, kus viiel päeval järjestikku saab näha aastatel 2006–2011 esietendunud väikelastelavastusi „Tsuhh, tsuhh, tsuhh…“, „Metsakülad“, „Hanel oli auto“, „Vurr-vurr vurrkann“, „Käed ja kindad“ ning „Kodud“. Juubelipäeval, 5. novembril kell 13 avatakse NUKUs pidulikult ka Hellele pühendatud näitus, kuhu on kogutud tema loometeed märgistavad esemed, dokumendid, fotod ja nukud. Näitus jääb avatuks 20. novembrini.

Armastatud nukunäitleja, lavastaja ja lastekirjanik Helle Laas on sündinud Tallinnas, suure osa lapsepõlvest veetnud Saaremaal. Pärast Tallinna 7. Keskkooli lõpetamist õppis ta aastatel 1962–1965 Nukuteatri õppestuudios. Osatäitmistele Paul Pinna nimelises Rahvateatris järgnes näitlejatöö Viljandi Ugalas aastatel 1965–1968, seejärel töötas Helle Laas Nukuteatris kuni 1982. aastani. Aastatel 1982–1986 juhtis Helle Laas nukurahvateatrit Käpik, mille järel naasis 1986. aastal Nukuteatrisse, kus töötab näitleja ja lavastajana tänaseni. Läbi aastakümnete olnud ta väikelastele suunatud teatri- ja kirjandusloomingu väärtustaja ja kandja.

Lavastamist alustas Helle Laas 1977. aastal, mil lavale jõudis Heljo Männi „Õhuloss Pilvemaal“. Esimesele lavastajatööle järgnesid õige pea teine ja kolmas ning 1986. aastal alustas Helle Laas monolavastuste sarja erinevate rahvaste muinasjuttudest, jätkates aga ka sirmilavastuste loomist noorimate teatrikülastajate jaoks. Kokku on Helle Laas Nukuteatris lavastanud 26 lavastust, olles paljudele ka autoriks ning esitajaks. Vitaalse loojana on ta tänaseni aktiivne – alles eelmisel teatrihooajal, 2011. aasta kevadel jõudis Helle Laasi käe alt lavale lausa kaks uuslavastust.