Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU noortestuudio võtab sügisel vastu uue kursuse

31.08.2016 16:05

NUKU noortestuudioEesti üks tugevamaid noortestuudioid, professionaalse teatri juures tegutsev NUKU noortestuudio võtab sügisel vastu uue kursuse. Teatrihuvilised noored on oodatud sisseastumiskatsetele 25. septembril.

NUKU noortestuudio on tegutsenud üle kümne aasta ja stuudiost on välja kasvanud palju tänaseid lavapraktikuid ja kultuuritegelasi. Stuudiot on juhtinud ja õpetanud NUKU teatriga seotud näitlejad, lavastajad ja loomeinimesed. Sügisel alustava kursuse võtab vastu noortestuudio uus juht, NUKU teatri näitleja Mihkel Tikerpalu.

NUKU noortestuudio töö aluseks on kaheaastane õppesüsteem (sügis 2016–kevad 2018). Stuudio õppeprogrammis on põhitähelepanu all füüsiline teater, nuku- ja visuaalteater, improvisatsioon ja materjaliteater. Koos käiakse kolm korda nädalas (pühapäeviti, esmaspäeviti ja neljapäeviti) ning ühe stuudiotunni pikkus on 3 h (17.00–20.00).

Vastuvõtukatsed toimuvad 25. septembril NUKU Auna teatrimajas (Auna 6, Pelgulinn). Katsetele on oodatud 15–17aastased kooliõpilased, kelle kooliaeg
 jääb kahe stuudioaasta sisse. Stuudio õpilased valitakse välja konkursi põhjal, kus igal kandidaadil tuleb peast esitada üks luuletus või proosapala. Kohapeal antakse vastavalt vajadusele lisaülesandeid. Stuudiosse võetakse vastu 15–20 õpilast.

Sisseastumiskatsetel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine aadressil [email protected], teatades enda nime, vanuse, kooli ja telefoninumbri. Registreerimine lõppeb 22. septembril.

Täpsem info stuudio tegevuse kohta avaldatakse septembri alguses.