Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU noortestuudio vastuvõtukatsed

26.09.2013 12:16

Esmaspäeval, 30. septembril kell 17.00 toimub NUKU teatris (Lai tn 1) uute õpilaste vastuvõtt noortestuudiosse.

NUKU noortestuudio sisseastumiskatsetele on oodatud 14–18aastased kooliõpilased, kelle kooliaeg jääb kahe stuudioaasta sisse. Stuudio õpilased valitakse välja konkursi põhjal, mille jaoks tuleb igal kandidaadil ettekandmiseks selgeks õppida ja peast esitada üks luuletus, proosapala ning muusikaline eneseväljendus.

Kohapeal antakse vastavalt vajadusele lisaülesandeid. Stuudiosse võetakse vastu 12–18 õpilast. Stuudiotöö ühe kursusega kestab kaks aastat (oktoobrist juuni lõpuni). Noortestuudio töö aluseks on kaheaastane õppesüsteem. Koos käiakse kolm korda nädalas (pühapäeviti, esmaspäeviti ja neljapäeviti) ning ühe stuudiotunni pikkus on 3 h (17.00–20.00).

Esimesel aastal tegelevad õpilased sissejuhatava programmiga, kus tutvutakse nukuteatri, klassikalise teatri ning tantsuteatriga nii teoorias kui ka praktikas. Esimesel õppeaastal toimub kaks avalikku vahekokkuvõtet, kus õppejõududele ja publikule näidatakse poole aasta töö tulemusi arvestuse vormis.
Teisel aastal valitakse konkreetne (kirjanduslik) materjal(id), mille sisu analüüsitakse ja mängitakse lahti kolmes eelpool mainitud žanris. Õppeaasta keskel toimub õppetöö tulemuste avalik esitamine; aasta teisel poolel toimub lavastuse ettevalmistamine, mis kulmineerub avalike etendustega õppeaasta lõpus. Vastavalt võimalustele mängitakse Noortestuudio lavastust ka Nukuteatri repertuaaris.

NUKU noortestuudio pakub võimalust noortel saada kokkupuuteid ja teadmisi Eestis vähetuntud žanriga – nukuteater täiskasvanutele ja visuaalsed väljendusvormid. Noortestuudio eesmärk ei ole koolitada näitlejaid ega valmistada õpilasi ette teatrikooli sisseastumiseksamiteks. Eesmärk on koos mõtelda, mõtestada ja analüüsida, säilitades isiksused ja indiviidid.

NUKUKUNSTI ÕPPEJÕUD – Mirko Rajas ja Taavi Tõnisson
LAVAKÕNE ÕPPEJÕUD – Mirko Rajas ja Taavi Tõnisson
NÄITLEJAMEISTERLIKKUSE ÕPPEJÕUD – Maria Peterson
LAULUÕPETAJA, HÄÄLESEADJA – Mait Visnapuu

Sisseastumiskatsetel osalemiseks palume registreerida aadressil
[email protected] või
telefonil 6679 554,  
teatades enda nime, vanuse, kooli, klassi ja telefoninumbri.